06.03.2013
Rīgā jānodrošina bezvadu internets publiskās vietās
Foto: iStock

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas deputāti rosinās gada laikā Rīgā ieviest bezvadu interneta tīklu publiskās vietās. Kā norāda VIENOTĪBA, Rīga no Tallinas atpaliek par astoņiem gadiem, kur bezvadu interneta tīkls pieejams kopš 2005. gada un pilsētai gada laikā izmaksājot vien 20 000 latu.

Šobrīd galvaspilsētā atsevišķās vietās bezvadu internets pamatā pieejams, pateicoties privātiem uzņēmumiem, savukārt Rīgas dome bezmaksas punktus nodrošina atsevišķās pašvaldības iestādēs. Tas ir nepietiekami, ņemot vērā moderno tehnoloģiju attīstību un izplatību, kā arī rīdzinieku un pilsētas viesu vajadzības.

“Tallinas pieredze rāda, ka gadā bezmaksas wifi pilsētai izmaksā vidēji 20 000 latus. Summa nav liela, tādēļ fakts, ka Rīgas parkos, Vecrīgā un citās publiskās vietās nav bezmaksas interneta, ir šī brīža neizdarība. Esmu pārliecināta, ka nepieciešama vien politiskā griba, lai projektu visu rīdzinieku ērtībām virzītu uz priekšu,” norāda VIENOTĪBAS Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

„Rīgai ir jābūt modernai XXI gadsimta metropolei, kas iet roku rokā ar mūsdienu tehnoloģijām un to sniegtajām iespējām,” pauž Ēlerte.

Kā uzsver VIENOTĪBA, bezmaksas internets ir mūsdienu nepieciešamība. Tas ir arī instruments, kā veidot attiecības ar tūristiem, pozicionējot Rīgu kā moderni domājošu pilsētu, kas rūpējas par viesu ērtībām.

Komentāri:
 
Aptauja
Kurām jomām nākamā gada budžetā būtu jāpiešķir vairāk līdzekļu?
Sociālajai aizsardzībai (11%) Balsot
Izglītībai un zinātnei (28%) Balsot
Tiesu sistēmai (1%) Balsot
Veselības aprūpei (18%) Balsot
Infrastruktūras uzlabošanai (8%) Balsot
Valsts aizsardzībai (35%) Balsot
17
SEP
16:00 Carnikavā partija VIENOTĪBA aicina uz tikšanos ar Saeimas deputātu kandidātiem (Jūras ielā 1a)
17
SEP
15:00 – 18:00 Rīgas saraksta deputātu kandidāti aicina uz tikšanos (aģitācijas telts Vērmanes dārzā)
17
SEP
16:00 – 19:00 Rīgas saraksta deputātu kandidāti O.Pulks, V.Gavars, K.Strēlis, K.Liepiņš, K.Irbe, U.Rotbergs aicina uz tikšanos (Brasa, Ierēdņu iela 24, pretī Rimi)
17
SEP
21:15 raidījumā "LTV Izvēlies nākotni" viesojas ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs