Skip to main content

Jauniešu diskusija ar Krišjāni Kariņu VIENOTĪBAS birojā

16. maijā JLJN paplašinātās valdes sēdes ietvaros pie jauniešiem viesojās Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš. Sēde bija īpaša arī ar to, ka tā norisinājās jaunatklātajās VIENOTĪBAS biroja telpās Kaļķu ielā 28.

Iesākumā K.Kariņš uzsvēra ideoloģijas un politisko principu nozīmi atzīstot, ka, ilgi atrodoties politikā, cilvēki zaudē skatu uz to, kas tiešām ir svarīgs. Tāpēc īpaši liela nozīme partijas ideoloģijas veidošanā un uzturēšanā ir jauniešiem.

Runājot par darbu Eiropas Parlamentā, Kariņš stāstīja, ka strādā, lai EP ziņas netiktu uztvertas kā ārvalstu ziņas, bet kā vietējās – galu galā tās mūs ietekmē tāpat kā visus Eiropas iedzīvotājus. Vēl Kariņš pauda nožēlu, ka pašlaik no Latvijas Briselē ir tikai viens korespondents, kas tur uzturas pastāvīgi, savukārt vietējos medijos EP deputātiem burtiski jācenšas ielausties. Kariņš uzsver:”Mediju izpratnē ir plaisa par to, kas cilvēkus interesē un kas nē.” Atbildot uz tradicionālo jautājumu – ko mazās Latvijas pārstāvis var ietekmēt lielajā Parlamentā – K. Kariņš stāsta:”Var ietekmēt. Mans mērķis ir pakāpeniski gadu laikā audzēt ietemi. Visi, kas tur ilgi sēž, nav ietekmīgi, bet visi, kas ir ietekmīgi, tur ir ilgi sēdējuši.”

Jautāts salīdzināt EP un Saeimas darbu, Kariņš uzsvēra:”No likumdošanas virzības viedokļa Saeimā ir ļoti labi atstrādāta sistēma, kur visiem viss ir skaidrs, un ir skaidra atbildība. Ja saturs ir aplams, tā ir politiķu, nevis sistēmas vaina. EP darbs virzās divreiz lēnāk, jo tur vienmēr tiek meklēti kompromisi, un šeit nekad politiķi nebalso cita vietā.”

Runājot par Eiropas Savienības nākotni, deputāts ir pārliecināts, ka savienība var pastāvēt tikai tad, ja virzīsies uz federālas valsts modeli, bet tas iedzīvotājus biedē. Vēsturē nekad nav bijusi monetāra apvienība bez politiskas, un pastāv nopietnas šaubas, vai ilgtermiņā šāda sistēma strādās. Saruna noslēdzās ar retorisku jautājumu:”Pieredze rāda, ka lielas pārmaiņas valstī iespējams veikt tikai krīzes apstākļos – kam ir jānotiek, lai iedzīvotāji atbalstītu šādu modeli?”

Informāciju sagatavoja:
Partijas “Vienotība” Jaunatnes organizācija

Dalies ar ziņu