Skip to main content

Jauniešu tikšanās ar J. Reiru

Nākamā gada budžets

Gada budžets ir viss, kas politiķiem ir nepieciešams.
Budžeta ceļš:
Finanšu ministrija => ministru kabinets => Saeima
Budžeta pieņemšanā maksimums ir divi lasījumi.

Pašlaik deficīts budžetā ir 1.4%

J. Reirs stāsta, ka pašlaik prioritāte budžeta komisijā ir Ēnu ekonomikas risināšana.

Tā kā gada budžets ir ļoti saspringts, viņiem ir jāizplāno, kāda nozare iegūs kādu budžetu. Katru gadu lauvas tiesa tiek atvēlēta medicīnai/veselības aprūpei. Partija „Vienotība” ir ieinteresēta atvēlēt budžetu strādājošiem cilvēkiem un uzņēmējiem, nevis iztērēt naudu pabalstos, jo Latvijai ir nepieciešams liels darbaspēks. Finanšu komisijas vadītājs uzskata, ka Latvija veiksmīgāk attīstīsies, ja tiks atvērti jauni uzņēmumi 8 Latvijas centros un tur tiks savākts darbaspēks.

 Otra lielākā problēma ir izglītības iestādes un bērnudārzu rindu risināšana, ja nauda netiks ieguldīta bērnu izglītībai, tad Latvijas nākotne būs tumšiem toņiem krāsota.

J. Reirs uzskata, nedrīkst pieļaut, ka nauda veltīgi tiks ieguldīta radaru pārpirkšanā.

Jautājumam, uz ko tika spiests pagājušā gada budžetā, atbilde skanēja- uz izaugsmi! Pašlaik Latvijas makroekonomiskais stāvoklis ir ļoti labs.

Nedrīkst dot nodokļu atlaides – Latvija jau tā dzīvo vienos parādos. Pašlaik ir jāizlīdzina iedzīvotāju algu apmērs, jo nedrīkst, piemēram, ārstiem izmaksāt minimālo darba algu.

 

Eiro ieviešana Latvijā

Ir grūti apgāzt tautiešu noraidošo viedokli, ka mums eiro ir ļoti nepieciešams. Neviens jau īsti nezin, ka krīze skar tikai tās valstis, kuras ir mazas un nav eirozonā.

Latvijā plānots ieviest eiro 2012. gada maijā/jūnijā. Jānis Reirs uzskata, ka obligāti jāiestājas eiro, jo ja neiestāsimies, tad nākamā izdevība būs tikai 20./21. gadā, tādēļ lieli zaudējumi būtu uzņēmējiem.

Eiro ir tikai un vienīgi ģeopolitika. Kā arī nav nevienas pazīmes, ka iestāšanās mums nedos kādus labumus, jo pat zīlnieces ir teikušas, ka eiro 2016. gadā iet tikai uz augšu.

Nedrīkst klausīties Polijas un Bulgārijas piemērā, šis process patērē tikai arvien vairāk un vairāk laika, bet tik un tā tas ir nepieciešams. Ungārija spļauj virsū eiro, bet tik un tā ir atkarīga no valūtas fonda.

Eirozona mūs nemaz īsti negaida, jo Latvija nav izpildījusi valūtas fonda izteiktos kritērijus un viņi nemaz netic, ka Austrumeiropu ir nepieciešams pieņemt eirozonā. Bet mūsu iedzīvotāji tic neiespējamajā- viņi domā, ka eirozona dod tikai cenu pieaugumu.

Galu galā, ja eirozona mūs nemaz negaidīs, mēs tik un tā pievienosimies tai, jo galu galā eiro mums ir vajadzīgs!

 

Kristīne Lindberga,
Vienotības Jaunatnes organizācijas
Uzņēmējdarbības darba grupas un
Komunikāciju darba grupas lietvede

Dalies ar ziņu