26.01.2018
Pabrikam piešķir Kvebekas ordeni

24. janvārī Briselē (Beļģijā) Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku apbalvoja ar Kvebekas Starptautisko lietu un frankofonijas ministrijas 50. gadadienas ordeni, kuru pasniedza viens no Kvebekas ministriem - Pjērs Arkāns (Pierre Arcand). Medaļa tika pasniegta kā pateicība par A.Pabrika aktīvo darbu un nopelniem ES un Kanādas starptautiskā tirdzniecības nolīguma (CETA) noslēgšanas procesā.

Pasniedzot medaļu, P. Arkāns atzinīgi novērtēja A.Pabrika ieguldījumu: “Kā Eiropas Parlamenta galvenais atbildīgais par CETA, Pabriks ir apliecinājis ne tikai pacietību, bet arī spēju piedāvāt pamatotus faktus un vadīt karstas diskusijas. Viņa valsts - Latvija - bija pirmā ES dalībvalsts, kas ratificēja CETA, un es esmu pārliecināts, tas tika panāks ar viņa līdzdalību.”

Savā uzrunā P.Arkāns informēja, ka ordenis tiek pasniegts prominentām personām, kas ir sniegušas pozitīvu ieguldījumu Kvebekas interešu īstenošanā.

Saņemot medaļu, A.Pabriks uzsvēra ES un Kanādas savstarpējās sadarbības nozīmīgumu: “Jūtos patiesi pagodināts par man izrādīto atzinību un godu. CETA līgums ir kas vairāk par tikai tirdzniecības līgumu, tas simbolizē sadarbību starp diviem līdzīgi domājušiem, līdzvērtīgiem partneriem. Uzticoties viens otram, mūsu kopējās intereses kļūst par prioritāti, kā tas ir CETA gadījumā. Es biju gandarīts, ka Latvija bija pirmā ES dalībvalsts, kura ratificēja ES-Kanādas līgumu. Kanādas karavīri ir NATO misijā Latvijā un mūsu aviokompānija airBaltic ir iegādājusies Bombardier lidmašīnas, kas apliecina ciešās attiecības.”

Atgādinām, ka Artis Pabriks bija Eiropas Parlamenta galvenais ziņotājs par Eiropas Savienības - Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgumu (CETA), kas tika pieņemts 2017. gada sākumā un pagaidu kārtībā stājās spēkā 2017. gada 21. septembrī. Tas samazina birokrātisko procedūru apjomu, atvieglojot biznesa saišu veidošanos starp ES un Kanādu, samazina barjeras savstarpējai preču, investīciju un pakalpojumu plūsmai. CETA līgums ļauj uzlabot Eiropas uzņēmumu pozīcijas Kanādas tirgū, paverot jaunas iespējas tādās jomās kā telekomunikācija, enerģētika un jūras transports, kā arī sniedz iespēju ES uzņēmumiem piedalīties Kanādas publiskā iepirkuma konkursos.

Attēlā no kreisās: Kvebekas ministrs P.Arkāns, Eiropas Parlamenta deputāts A.Pabriks, Kvebekas pārstāvis ES Mišels Odē (Michel Audet).

Inga Tauriņa
Eiropas Parlamenta deputāta palīdze
Tālr.: +371 26564629,
E-pasts: inga.taurina@la.europarl.europa.eu

Komentāri:
 
23
FEB
10:00 partijas VIENOTĪBA domes sēde ("Ostas skati", Matrožu iela 15, Rīga)