26.02.2013
Valsts kanceleja aicina apmeklēt publisko lekciju par bijušo premjeru Zigfrīdu Annu Meierovicu

Valsts kanceleja aicina apmeklēt trešo publisko lekciju par bijušo valdības vadītāju un pirmo un ilggadējo ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu, kas notiks 8.martā valdības namā.

Lekcija notiks Ministru kabineta valdības sēžu zālē, Brīvības bulvārī 36, un tās sākums paredzēts plkst. 10:00. Ikviens interesents aicināts apmeklēt publisko lekciju, piesakoties līdz 6. martam, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000120 vai rakstot e-pastu uz vivita.rudzite@mk.gov.lv.

Publisko lekciju atklās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Lekciju par vienu no izcilākajiem Latvijas valsts un sabiedriskajiem darbiniekiem Z. A. Meierovicu lasīs LU Latvijas vēstures institūta pētniece, Biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas zinātņu katedras vadītāja p.i. Dr. hist. Ineta Lipša.

Būs arī unikāla iespēja dzirdēt Latvijas politiķa Z.A.Meierovica dēla Gunāra Meierovica kundzes Ingrīdas Meierovicas emocionālo vēstījumu par Meierovicu dzimtu.

Savu īpašo redzējumu un turpmākās literārās ieceres saistībā ar Z. A. Meierovicu atklās dzejniece Māra Zālīte.
Pasākuma noslēgumā valdības vadītājs Valdis Dombrovskis, ekspremjeri Ivars Godmanis, Māris Gailis, Einars Repše un LTV spēles “Es varu būt premjerministrs” finālisti diskutēs par Latvijas interešu pārstāvniecību starptautiskā līmenī un amatpersonu nozīmību tajā. Diskusiju vadīs vēsturnieks un žurnālists Pauls Raudseps.

Pasākuma ietvaros būs iespēja apskatīt 20 neatkarīgās Latvijas premjeru portretus fotoizstādē “No Ulmaņa līdz Dombrovskim (1918.–2013.)”, kura tapusi sadarbībā ar žurnālu „Ir”. Izstāde līdz pat maijam būs apskatāma Ministru kabineta pirmā un otrā stāva vestibilos.

Lekciju cikla mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, t.sk. amatpersonu ieguldījumu valsts veidošanā un attīstībā. Lekciju cikls aizsākās pagājušā gada septembrī, un pirmā lekcija bija veltīta Valsts un Ministru prezidentam Kārlim Ulmanim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Programmas mērķis ir sekmēt iekļaujošas un saliedētas sabiedrības veidošanos, kā arī stiprināt valstiskuma apziņu un nacionālo identitāti Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Maija Lāce
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: 67082924, 29146065
maija.lace@mk.gov.lv

Komentāri: