05.10.2011
Oficiāli zināms 11. Saeimas sastāvs
Foto: Saeima

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātajiem 11. Saeimas vēlēšanu rezultātiem Saeimas ārkārtas vēlēšanās parlamenta 11. sasaukumā ievēlēts 31 deputāts no politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs”, 22 deputāti no Zatlera Reformu partijas, bet 20 mandātus ieguvusi partija „Vienotība”. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Saeimā būs pārstāvēta ar 14 deputātiem, bet Zaļo un Zemnieku savienībai 11. Saeimā būs 13 vietas.

63 no jaunās Saeimas deputātiem strādā vai ir strādājuši arī 10.Saeimā, savukārt 34 deputātiem šī būs pirmā pieredze Saeimas darbā. Vēl trim no 11.Saeimā ievēlētajiem deputātiem ir parlamentārā darba pieredze 7.Saeimas sasaukumā.

No politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” 11. Saeimā ievēlēti septiņi jauni deputāti – Irina Cvetkova, Andrejs Elksniņš, Marjana Ivanova - Jevsejeva, Jeļena Lazareva, Sergejs Potapkins, Vladimirs Reskājs un Ivars Zariņš. Tāpat no „Saskaņas centra” deputātu mandātus iegūst 24 pašreizējie deputāti – Jānis Ādamsons, Valērijs Agešins, Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Aleksandrs Jakimovs, Viktors Jakovļevs, Nikolajs Kabanovs, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Igors Meļņikovs, Sergejs Mirskis, Vladimirs Nikonovs, Ņikita Ņikiforovs, Vitālijs Orlovs, Igors Pimenovs, Ivans Ribakovs, Dmitrijs Rodionovs, Artūrs Rubiks, Raimonds Rubiks, Aleksandrs Sakovskis, Jānis Tutins, Jānis Urbanovičs, Mihails Zemļinskis un Igors Zujevs.

Zatlera Reformu partija jaunajā Saeimā būs pārstāvēta ar 22 deputātiem, no kuriem 20 pirmo reizi pildīs Saeimas deputāta pilnvaras - Guntars Bilsēns, Inita Bišofa, Inga Bite, Edmunds Demiters, Vjačeslavs Dombrovskis, Kārlis Eņģelis, Gunārs Igaunis, Jānis Junkurs, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Valdis Liepiņš, Inese Lībiņa - Egnere, Jānis Ozoliņš, Gunārs Rusiņš, Elīna Siliņa, Edmunds Sprūdžs, Jānis Upenieks, Viktors Valainis, Inga Vanaga, Juris Viļums un Valdis Zatlers. Savukārt Klāvs Olšteins ir strādājis 10.Saeimā, bet Romualds Ražuks ir bijis 7. Saeimas deputāts.

Savukārt 20 mandātus Saeimā ieguvusi partija „Vienotība”. Šī būs pirmā parlamentārā darba pieredze Andrejam Judinam, savukārt Jānis Lāčplēsis ir strādājis 7. Saeimā. Jaunajā parlamentā būs pārstāvēti jau 10. Saeimā ievēlētie deputāti – Dzintars Ābiķis, Solvita Āboltiņa, Andris Buiķis, Ilma Čepāne, Valdis Dombrovskis, Ina Druviete, Ojārs Ēriks Kalniņš, Janīna Kursīte-Pakule, Ainars Latkovskis, Atis Lejiņš, Aleksejs Loskutovs, Artis Pabriks, Jānis Reirs, Inguna Rībena, Edvards Smiltēns, Andris Vilks, Ilze Viņķele un Dzintars Zaķis.

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Saeimā būs pārstāvēta ar 14 deputātiem. Seši no tiem nav bijuši Saeimas deputāti - Kārlis Krēsliņš, Ilmārs Latkovskis, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Vineta Poriņa un Dāvis Stalts. Iepriekš 10. Saeimas deputāta mandātu ieguvuši Gaidis Bērziņš, Einārs Cilinskis, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Inese Laizāne, Imants Parādnieks un Dzintars Rasnačs, bet Dzintars Kudums ir bijis 7. Saeimas deputāts.

Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība ieguvusi 13 deputātu mandātus. Tos ieguvuši kandidāti ar iepriekšēju pieredzi parlamentārajā darbā - Uldis Augulis, Aija Barča, Andris Bērziņš, Augusts Brigmanis, Jānis Dūklavs, Rihards Eigims, Iveta Grigule, Jānis Klaužs, Ingmārs Līdaka, Dana Reizniece - Ozola, Kārlis Seržants, Raimonds Vējonis un Jānis Vucāns.

Pirmdien, 17. oktobrī, notiks 11. Saeimas pirmā sēde. To saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likumu noteica Centrālā vēlēšanu komisija. Līdz ar 11. Saeimas sanākšanu izbeidzas 10.Saeimas pilnvaras.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi Saeima, kas ievēlēta pēc parlamenta atlaišanas, uz pirmo sēdi sanāk ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc tās ievēlēšanas.

Sanākot uz pirmo sēdi, 17. septembrī ievēlētā parlamenta jaunajam sasaukumam būs jāpārbauda un jāapstiprina 11. Saeimas deputātu pilnvaras.

Saskaņā ar valsts pamatlikumu Saeimu ievēlē uz četriem gadiem, taču attiecībā uz parlamentu, kas ievēlēts pēc Saeimas atlaišanas, spēkā ir cita kārtība – 11. Saeimas pilnvaras izbeigsies pēc trim gadiem nākošā novembra mēneša pirmajā otrdienā līdz ar jaunievēlētās 12. Saeimas sanākšanu.

11. Saeimas pirmā sēde pirmdien, 17. oktobrī, sāksies plkst. 9.00.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Komentāri: