12.07.2016
Par cik gaismas gadiem atpaliek eriga.lv?


Autors: Olafs Pulks

Lielākā daļa rīdzinieku jau ir aizmirsuši laikus, kad, lai samaksātu rēķinu, saņemtu izziņu vai nokārtotu kādu citu formalitāti, bijām spiesti stumdīties garās rindās, meklēt, kurš pēdējais, uztraukties, lai nepalaistu garām savu rindu, un, protams, ar vanaga cienīgu skatienu vērot, lai kāds negodprātīgs iedzīvotājs nemēģina “ielīst” rindā pirms mums. Šobrīd lielu laika un nervu ekonomiju sniedz dažādās elektroniskās iespējas dokumentu un maksājumu iesniegšanā vai informācijas saņemšanā.

Rīgā ir izveidots eriga.lv portāls, kura uzdevums ir atvieglot pilsētnieku saziņu ar pašvaldību. Iepazīstoties ar piedāvātajām iespējām, rodas iespaids, ka to spektrs ir pietiekami plašs finanšu, izglītības, uzņēmējdarbības un citās kategorijās. Tātad juridiska persona, piemēram, biedrība varētu viegli un bez satraukuma elektroniski iesniegt rēķinu pašvaldībai un nepieciešamība doties uz Klientu apkalpošanas centru un gaidīt rindā izpaliktu?

Bet nekā, lai iesniegtu rēķinu ir nepieciešams reģistrēties portālā, lai to paveiktu, nepieciešama parole, kuru saņemt iespējams vien klātienē Klientu apkalpošanas centrā. Tātad jāiet uz klientu apkalpošanas centru, jāsaņem parole un tad var atgriezties mājās vai darbā, no kurienes elektroniski iesniegt dokumentu. Bet ja jau tāpat jāiet uz Klientu apkalpošanas centru un jāstāv rindā, tad pie viena jau var arī dokumentu iesniegt. Rodas iespaids, ka elektroniskās saziņas jomā Rīgas pašvaldība par vairākiem gaismas gadiem atpaliek no kārtības, kāda ir elektroniski komunicējot ar citām institūcijām, izmantojot autorizāciju to portālos.

Šī brīža kārtība neveicina portāla eriga izmantošanu. Daudz kur līdzīgos elektroniskās saziņas portālos paroli, kas nepieciešama lai autorizētos, iespējams saņemt elektroniski, nav nekur jābrauc, jātērē laiks, ceļa izdevumi un jāstāv rindā apkalpošanas centrā. Tāda kārtība ir jāievieš arī portāla eriga.lv lietotājiem, lai šis portāls pilnvērtīgi atvieglotu rīdziniekiem dokumentu iesniegšanu vai informācijas saņemšanu no pašvaldības institūcijām.

 

Komentāri: