Skip to main content

Piešķir papildu 612 629 eiro atbalstam mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Ministru kabineta 2016. gada 8. novembra sēdē tika piešķirts 612 629 eiro papildu finansējumu Mājokļu atbalsta programmai, kuras ietvaros ģimenes ar bērniem var saņemt valsts galvojumu kredīta saņemšanai mājokļa iegādei. Papildu finansējums novirzīts no ienākumiem, kas saņemti valsts budžetā saistībā ar piešķirtajām termiņuzturēšanās atļaujām.

Līdz ar šodien piešķirtajiem līdzekļiem programmas kopējais finansējums šobrīd ir sasniedzis 7 527 359 eiro. Uz 2016. gada 7. novembri galvojumi ir izsniegti 3 781 ģimenei, nodrošinot 5 517 bērnus ar mājokli.

Saskaņā ar provizoriskajiem aprēķiniem, ar pašreiz piešķirto finansējumu, jaunu galvojumu izsniegšanu varēs nodrošināt līdz 2016. gada decembra vidum.

Lai nodrošinātu Mājokļu atbalsta programmas turpmāku darbību līdz pat 2016. gada beigām, Ekonomikas ministrija rosināja piešķirt papildu finansējumu 612 629 eiro apmērā.

Papildu informācija par programmas īstenošanu 2017. gadā

Ekonomikas ministrija prognozē, ka mājokļu atbalsta programmas pilnvērtīgai turpināšanai 2017. gadā ir nepieciešami aptuveni 6 miljoni eiro.

Ministru kabinets šā gada 4. oktobrī, lemjot par 2017. gada valsts budžetu, pieņēma lēmumu par finansējuma 2,8 miljonu eiro apmērā piešķiršanu mājokļu atbalsta programmas turpināšanai 2017. gadā (gala lēmums vēl jāpieņem Saeimai). Plānots, ka ar šo finansējumu 2017. gadā varēs sniegt atbalstu vēl 1500 ģimenēm ar bērniem. Izvērtējot līdzšinējo programmas darbību, varam prognozēt, ka ar šo finansējumu galvojumu izsniegšana varētu turpināties vismaz līdz maijam.

Šobrīd ir grūti paredzēt, kādi varētu būt ienākumi no termiņuzturēšanās atļaujām nākošgad. Vienlaikus norādāms, ka likumprojektā „Par valsts budžetu 2017. gadam” šobrīd ir noteikts, ka ienākumi no termiņuzturēšanās atļaujām ir izmantojami vairākiem atbalsta pasākumiem, tostarp – mājokļu atbalsta programmas finansēšanai.

Vienlaikus Ekonomikas ministrija turpinās darbu un sarunas par ilgtermiņa risinājumiem ar mērķi nodrošināt programmas darbību 2017. gada 2. pusgadā un turpmākajos gados.

Informācija par programmu

Lai ģimenēm ar bērniem atvieglotu iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai, Ministru kabinets 2014. gada 5. augustā apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādāto valsts atbalsta programmu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai personām, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni.

Atbalsta programmas ietvaros a/s “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” izsniedz (uz laiku līdz 10 gadiem) un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. ALTUM galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē:
10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns;
15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni;
20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

Papildu informācija par Mājokļu galvojumu programmu pieejama ALTUM mājaslapā:

Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu