Skip to main content

Sāks darbu pie AlphaMetrix starptautiskā investīciju foruma rīkošanas Rīgā

FOTO NO UZRUNAS UN TIKŠANĀS

Ceturtdien, 19.septembrī, noslēdzās Ministru prezidenta Valda Dombrovska vizīte Monako, lai piedalītos kompānijas AlphaMetrix rīkotajā ikgadējā starptautiskajā finanšu investoru un fondu pārvaldnieku samitā, kur, tiekoties ar kompānijas dibinātāju un vadītāju latviešu izcelsmes uzņēmēju Aleksu Kīnu, tika panākta vienošanās kopīgi strādāt, lai sarīkotu šādu pasākumu arī Rīgā.

Samita noslēgumā V.Dombrovskis uzrunāja vairāk kā 700 finanšu sektora augsta līmeņa pārstāvjus no 43 valstīm, stāstot par Latvijas pieredzi izaugsmes atjaunošanā un pašreizējām ekonomiskās attīstības sniegtajām iespējām investoriem. Premjers uzsvēra Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu, sabalansēto nodokļu sistēmu, kvalificēta un motivēta darbaspēka pieejamību, kā arī citas priekšrocības, kas Latviju veido par pievilcīgu galamērķi investīcijām.

Savukārt, diskutējot par izaicinājumiem Eiropas ekonomikas izaugsmei ar Lielbritānijas Brauna universitātes ekonomikas profesoru Marku Blaitu (Mark Blyth), premjers uzsvēra, ka šobrīd lielākās pūles jāvelta konkurētspējas atjaunošanai un jaunu darba vietu radīšanai. Samitā piedalījās arī Latvijas uzņēmēju delegācija, kuras pārstāvji tikās ar finanšu investoriem, lai individuāli pārrunātu iespējas ieguldīt līdzekļus Latvijas ekonomikā. AlphaMetrix ir viena no pasaulē straujāk augošajām platformām finanšu ieguldījumiem un investīciju fondu pārvaldīšanai.

Vizītes laikā premjers tikās arī ar Monako valsts ministru Mišelu Rožē (Michel Roger) un pārrunāja iespējas padziļināt abu valstu sadarbību. V.Dombrovskis uzsvēra, ka 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, būtu nepieciešams izvērst ciešāku sadarbību starp abu valstu operām un citām kultūras iestādēm. Tāpat, lai paplašinātu abu valstu ekonomisko sadarbību, V.Dombrovskis aicināja Monako nozīmēt goda konsulu darbam Latvijā. M.Rožē un Monako ārlietu ministrs Žozē Badia (José Badia) apliecināja savu gatavību šo jautājumu atrisināt tuvākajā laikā.

Abu valstu valdību vadītāji bija vienisprātis, ka Latvijas pievienošanās eirozonai ar 2014. gada 1. janvāri būs papildus stimuls savstarpējās tirdzniecības un investīciju apmaiņas apjomu pieaugumam, jo eiro ir arī Monako valūta. Amatpersonas arī vienojās uzsākt sarunas starp atbildīgajām iestādēm par nodokļu informācijas apmaiņas līguma noslēgšanu.

V.Dombrovskis un Ž.Rožē pārsprieda arī ES dialogu ar Monako, kur Latvijas valdības vadītājs apliecināja izpratni par Monako mērķi tuvināties ES, noslēdzot tādu savstarpējo līgumu, kas respektē Monako principus nodarbinātības un uzņēmējdarbības vides jomās.

V.Dombrovska vizīte uz Monako bija pirmā Latvijas valdības vadītāja vizīte šajā valstī kopš neatkarības atjaunošanas. Savukārt Monako firsts Alberts II Latviju apmeklēja 2011. gadā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

 

Dalies ar ziņu