Skip to main content

Āboltiņa: aktīvas pilsoniskas sabiedrības izveidē liela nozīme ir jauniešu izglītošanai

Saeima sadarbībā ar nevalstisko organizāciju partneriem plāno rīkot bērnu un jauniešu parlamentu, kas varētu norisināties jūnijā, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu.

„Caur pieredzi uz izpratni – šāda ideja caurvīs debates, likumu rakstīšanu un parlamentāro darbu, ko foruma ietvaros apgūs tā dalībnieki. Plānojam bērnu un jauniešu parlamenta darbu iespēju robežās pietuvināt reālajam Saeimas darbam un likumdošanas izstrādes procesam. Tas ietvers gan diskusijas komisijās un frakcijās, gan arī parlamentārās debates,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Mēs daudz esam runājuši par nepieciešamību veidot stipru un aktīvu pilsonisko sabiedrību. Liela nozīme šajā procesā ir tieši jauniešu izglītošanai, lai viņi saprastu, kā var ietekmēt likumdošanas procesu un, iespējams, nākotnē paši izvēlētos aktīvi iesaistīties politikā,” saka Saeimas priekšsēdētāja. Viņa pauž cerību, ka pirmais jauniešu parlaments būs patiesi izglītojošs un aizraujošs notikums, kas ar laiku kļūs par tradīciju.

Šo ieceri, šomēnes tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju, atzinīgi novērtēja arī Latvijas deputāti, kuri ievēlēti Eiropas Parlamentā. Tika norādīts, ka šāda prakse ir izplatīta daudzās ES valstīs un to īsteno arī Eiropas Parlaments.

Jauniešu parlamenti notiek vairāk kā desmit Eiropas Savienības parlamentos. Lai īstenotu šo projektu Saeimā, tiks iesaistīti gan Saeimas struktūrvienību pārstāvji, gan partneri no nevalstiskā sektora.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu