Skip to main content

Āboltiņa ar Gruzijas vēstnieku pārrunā abu valstu divpusējās attiecības

Latvijas un Gruzijas divpusējās attiecības ir lieliskas, un tām ir labs tālākas izaugsmes potenciāls. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra otrdien, 15. februārī, tiekoties ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Konstantīnu Korkeliju (Konstantin Korkelia).

Latvijas un Gruzijas labās divpusējās attiecības iespējams vēl vairāk stiprināt, nākotnē veicinot abu valstu sadarbību ekonomikā un tūrismā, pauda Saeimas priekšsēdētāja. Tāpat S. Āboltiņa norādīja, ka Latvija kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts ir gatava turpināt dalīties ar Gruziju savā reformu pieredzē.

„Eiropas Savienības Austrumu partnerības ietvaros turpināsim sniegt dažāda veida ekspertīzes, lai sekmētu Gruzijas integrāciju Eiropas struktūrās,” teica Saeimas priekšsēdētāja. Kā nozīmīgu sadarbības jomu S.Āboltiņa minēja regulāru parlamentāro kontaktu veidošanu Latvijas un Gruzijas parlamentu Eiropas lietu komisiju un Ārlietu komisiju līmenī.

K. Korkelija apliecināja, ka Gruzija augstu novērtē tai sniegto atbalstu – gan pārņemto Latvijas veikto reformu pieredzi, gan arī Latvijas pārstāvju sniegto atbalstu dažādās starptautiskās organizācijās, tostarp NATO Parlamentārajā Asamblejā un Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā.

Tāpat K. Korkelija sarunā informēja par pašreizējo situāciju Gruzijas separātiskajos reģionos Dienvidosetijā un Abhāzijā. Vēršot uzmanību uz šo teritoriju okupācijas faktu, vēstnieks norādīja, ka Gruzija tomēr vēlas veidot draudzīgas attiecības ar visiem kaimiņiem, tostarp Krieviju, un tādēļ ir gatava sākt ar to sarunas.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu