Skip to main content

Āboltiņa ar Slovākijas vēstnieku pārrunā sadarbību Eiropas Savienībā

Latviju un Slovākiju vieno vēsturiskā pieredze un līdzīgas intereses Eiropas Savienībā (ES). To piektdien, 21. janvārī, tiekoties ar Slovākijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Dušanu Krištofiku (Dušan Krištofik), uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pārrunājot abu valstu divpusējās attiecības, puses bija vienisprātis par nepieciešamību intensificēt regulāras konsultācijas par aktuāliem ES dienaskārtības jautājumiem. „Šāda nostāju saskaņošana mums kā nelielām valstīm sniedz labu iespēju tikt sadzirdētām Eiropas Savienības līmenī un sekmīgi aizstāvēt mūsu nacionālās intereses,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Kā īpaši būtiskus jautājumus, kuros Latvija meklē citu dalībvalstu atbalstu, Saeimas priekšsēdētāja minēja sarunas par jauno ES Finanšu perspektīvu jeb daudzgadu budžetu, kā arī nepieciešamību panākt ES lauksaimniecības tiešmaksājumu palielināšanu Latvijas zemniekiem. S. Āboltiņa rosināja šādas konsultācijas aktīvi veikt arī abu valstu parlamentu Eiropas lietu komisiju līmenī.

Arī vēstnieks akcentēja parlamentāro kontaktu lomu valstu divpusējās attiecībās un vērsa uzmanību uz iespēju vairāk attīstīt reģionālo sadarbību starp trim Baltijas valstīm un četrām Višegradas grupas valstīm – Slovākiju, Čehiju, Poliju un Ungāriju.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāts gaidāmais pasaules čempionāts hokejā, kas šī gada maijā norisināsies Slovākijā. Vēstnieks atgādināja, ka Slovākija pasaules čempionātu organizēs pirmo reizi un lēmums par tā rīkošanu 2006. gadā tika pieņemts tieši Rīgā. Vēstnieks pauda cerību, ka Latvijas hokeja līdzjutēji plaši apmeklēs čempionātu, kas palīdzēs stiprināt ikdienas kontaktus starp abu valstu iedzīvotājiem.

„Mēs labi zinām, ka Latvijas hokeja līdzjutēji ir vieni no atpazīstamākajiem un atraktīvākajiem pasaulē. Domāju, ka līdzjutēji ir gandarīti par hokeja čempionāta norisi salīdzinoši tuvu Latvijai, kas ļaus daudziem apmeklēt šo lielisko sporta notikumu,” teica S. Āboltiņa.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu