Skip to main content

Āboltiņa ar Spānijas vēstnieci apspriež valstu sadarbību kultūrā un ekonomikā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 11. maijā, tikās ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Mariju Konsuelo Femeniju Gvardiolu (Maria Consuelo Femenia Guardiola), kura bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunāta abu valstu divpusējā sadarbība un iespējas veicināt parlamentāros kontaktus, kā arī sadarbību ekonomikā, kultūrā un izglītībā.

Sveicot viesi Saeimā, S. Āboltiņa kā būtiskāko notikumu abu valstu sadarbībā pēdējos gados minēja Spānijas karaļa Huana Karlosa vizīti mūsu valstī 2009. gadā. „Abu valstu attiecībām ir labs izaugsmes potenciāls, un Latvija ir ieinteresēta ciešākā sadarbībā ar Spāniju,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa vērsa uzmanību uz Latvijas iedzīvotāju lielo interesi par spāņu valodu un kultūru, paužot cerību, ka tieši Latvijā varētu tikt izveidots kāds no nākamajiem spāņu kultūras centriem – Migela Servantesa institūta pārstāvniecība. Vēstniece atzina, ka Rīga kā Baltijas reģionālais centrs varētu būt piemērota vieta Servantesa institūta izveidei.

Pārrunājot valstu ekonomisko kontaktu veicināšanas iespējas, vēstniece apliecināja īpašu Spānijas ieinteresētību sadarbības stiprināšanā enerģētikas un transporta jomā.

Puses bija vienisprātis par parlamentāro kontaktu nozīmi abu valstu attiecību stiprināšanā. S. Āboltiņa darīja zināmu, ka Saeimā darbojas deputātu grupa sadarbībai ar Spānijas parlamentu un kā labu sadarbības formātu minēja Eiropas lietu komisiju un Ārlietu komisiju līmeni.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected] 

 

Dalies ar ziņu