Skip to main content

Āboltiņa atklāj Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotu deputātu portretu izstādi

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, ceturtdien, 31. maijā, Saeimas nama Lielajā vestibilā atklājot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu zīmēto un gleznoto deputātu portretu izstādi, pauda gandarījumu par veiksmīgo Saeimas sadarbību ar jaunajiem māksliniekiem, piebilstot, ka projekts ir laba iespēja paraudzīties uz Saeimas darbu no malas.

„Topošie mākslinieki redz to, kas mūsos ir apslēpts – gan labās, gan sliktās iezīmes, un man ir prieks, ka uz Saeimas darbu no malas var paraudzīties arī šādi. Domāju, ka jauno mākslinieku vārdi atstās neizdzēšamas pēdas Latvijas mākslas vēsturē, un kādreiz viņu darbi tiks izstādīti Valsts mākslas muzejā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

„Esmu pateicīga par Saeimas un jauno mākslinieku iniciatīvu, kas tiek īstenota jau otro gadu. Šajās dienās man bija iespēja par šo sadarbības projektu stāstīt Polijas Seima priekšsēdētājai, kas no 30. līdz 31. maijam atrodas oficiālā vizītē Latvijā, un arī viņa to novērtēja kā ļoti interesantu iniciatīvu,” klātesošo uzmanību vērsa Saeimas priekšsēdētāja.

Izsakot pateicību un gandarījumu par iespēju atklāt LMA studentu darbu izstādi Saeimā, LMA rektors Aleksejs Naumovs sacīja: „Man ir patiess prieks redzēt, ka studenti ir pacentušies. Pirmīt redzēju, kā deputāti vēro darbus, atpazīst sevi un diskutē ar studentiem. Šī bija ļoti pozitīva sadarbība. Tapušie darbi ir piemērs tam, ka Latvijā ir aktīvi jaunieši, kas prot kvalitatīvi zīmēt un gleznot.”

Izstāde tapusi Saeimas un LMA sadarbības projekta „Portretu darbnīca 2012. Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti Saeimā” ietvaros. LMA studenti kopš šī gada janvāra Saeimas sēžu un komisiju sēžu laikā, izmantojot dažādas tehnikas, skicēja Saeimas deputātu portretus un situāciju skices. Rezultātā ir tapuši darbi dažādās tehnikās un formātos, kas veido unikālu stāstu par Saeimas deputātu ikdienu.

Sadarbības projekts jaunajiem māksliniekiem ļauj attīstīt profesionālās prasmes un vienlaikus sniedz padziļinātu ieskatu Saeimas darbā, savukārt deputātiem dod iespēju uz sevi paraudzīties ar jauno mākslinieku acīm.

Saeimai ar mākslas izglītības iestādēm ir izveidojusies cieša sadarbība, rīkojot izstādes un dažādus sadarbības projektus. Piemēram, 2010. gada martā Saeimas namā tika atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas diplomdarbu izstāde, kā arī Mazās mākslas skolas audzēkņi pirms Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienas zīmēja Saeimas interjeru svētku rotā. Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā bija aplūkojami arī Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi, kuros mazie mākslinieki atklāja savu skatījumu uz parlamenta ēku un tās interjeru.

Izstāde Saeimā būs apskatāma divas nedēļas.

Foto no izstādes atklāšanas

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu