Skip to main content

Āboltiņa Austrijā: ES kohēzijas politikas finansējums ir Latvijas prioritāte ES daudzgadu budžetā

Eiropas Savienības (ES) nākamā perioda daudzgadu budžetam jākalpo izaugsmes veicināšanai visā ES, un tajā īpašai nozīmei jābūt kohēzijas politikai. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra pirmdien, 11. jūnijā, ar Austrijas parlamenta Eiropas Savienības lietu komitejas deputātiem pārrunājot aktuālos ES dienaskārtības jautājumus.

S.Āboltiņa atzīmēja, ka Latvijai paredzētā kohēzijas finansējuma saglabāšana vismaz līdzšinējā apmērā ir viena no divām galvenajām mūsu valsts prioritātēm sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam. Otra Latvijas prioritāte ir lauksaimniecības tiešmaksājumi vismaz 80 procentu apmērā no ES vidējā līmeņa. Patlaban Latvijas lauksaimnieki saņem viszemākos tiešmaksājumus ES, kas neļauj tiem būt konkurētspējīgiem ES vienotajā tirgū, uzsvēra S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja sarunā pauda Latvijas atbalstu atbildīgai fiskālajai politikai, ko apliecina ES Fiskālās disciplīnas līguma ratifikācija Saeimā 31. maijā. Tomēr vienlaikus Latvija uzskata, ka būtiski ir rast līdzsvaru starp konsolidācijas pasākumiem un izaugsmes veicināšanu ES dalībvalstīs, pauda S. Āboltiņa. „Laikā, kad Eiropā tiek veikti budžeta samazināšanas pasākumi, mēs jau esam raduši iespēju samazināt atsevišķus nodokļus, kas ir labs apliecinājums mūsu izaugsmei,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

Vizītes ietvaros S. Āboltiņai šodien paredzēta arī tikšanās ar Austrijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Volfgangu Valdneru (Wolfgang Waldner). Pārrunājot atbalsta sniegšanu ES kaimiņvalstīm Austrumu partnerības iniciatīvas ietvaros, Saeimas priekšsēdētāja akcentēs, ka reformu pieredzes nodošana šīm valstīm ir morāls pienākums, un arī vienlaikus ES interesēs nodrošināt, lai kaimiņu reģionos valdītu stabilitāte, būtu iespējama veiksmīga uzņēmējdarbība un tiktu ievērotas pamattiesības.

Tāpat S. Āboltiņa sarunā ar Austrijas ārlietu ministru paudīs pateicību par rasto iespēju Latvijas diplomātam Kipras ES prezidentūras laikā strādāt Austrijas vēstniecības telpās, norādot, ka tas ir labs piemērs veiksmīgai sadarbībai starp ES dalībvalstīm.

S. Āboltiņa pēc Austrijas parlamenta priekšsēdētājas Barbaras Prammeres (Barbara Prammer) ielūguma no 10. līdz 12. jūnijam uzturas oficiālā vizītē Austrijas galvaspilsētā Vīnē. Saeimas priekšsēdētāju vizītē pavada Saeimas sekretāra biedrs Jānis Vucāns un deputāte Inese Lībiņa – Egnere (ZRP).

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu