Skip to main content

Āboltiņa barikāžu žurnālistiem: jūsu misija arī mūsdienās – palīdzēt atšķirt graudus no pelavām

FOTO no pasākuma

Kopš barikāžu laika ir piedzimusi jauna paaudze, bet žurnālista misija ir palikusi nemainīga – informēt sabiedrību un palīdzēt izšķirties starp labo un ļauno. „Es ticu, ka profesionalitāte, lai atšķirtu graudus no pelavām, ir jūsos palikusi un jūs saprotat, ka tā ir misija.” To sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, pirmdien, 20.janvārī, Saeimas namā uzrunājot žurnālistus, kuri 1991.gada trauksmainajās janvāra dienās informēja sabiedrību par vēsturiskajiem notikumiem Latvijā.

Barikāžu laikā žurnālisti riskēja ar dzīvību, bet šodien šajā strauji mainīgajā pasaulē bieži vien ir bažas par vieglprātīgo attieksmi pret barikāžu laikā izcīnīto, teica S.Āboltiņa, uzsverot – šodien var gausties par Briseles birokrātiju, bet mūsu kopīgais uzdevums ir atgādināt, ka to nevar salīdzināt ar situāciju, ka tev nav savas valsts un nevari paust savus uzskatus.

Tikšanās noslēgumā S.Āboltiņa klātesošajiem citēja skolnieces Kitijas Teilānes rakstīto eseju, kurā šodienas acīm skatīti tā laika notikumi. Meitene raksta par savu tēti, kurš pirms divdesmit trīs gadiem devās uz barikādēm Rīgas ielās, lai aizstāvētu savu zemi, un par to, vai šodien spējam novērtēt par brīvību atdotās dzīvības. „Es pateicos tētim, ka viņš devās, pārvarēja savas bailes un aizstāvēja šo zemi. Kad pār viņa lūpām ripo atmiņas par barikāžu dienām, ieskatos acīs un aizvien ieraugu bailes, šausmas, izmisumu. Tās atmiņas, tās sajūtas nav izdzēšamas un iznīcināmas,” raksta skolniece.

„Es tieši tāpat kā Ketija Teilāne un daudzie bērni, kas arī šodien ies pie Brīvības pieminekļa un sanāks Doma laukumā pie ugunskura, saku jums paldies, ka jūs ticējāt, bijāt un aizstāvējāt, lai mūsu bērniem un mazbērniem būtu sava valsts. Tā ir ne tikai mūsu sirdīs, bet tā ir arī reāla – mīlama un kopjama katru dienu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Tikšanās ar barikāžu laika žurnālistiem, operatoriem un fotogrāfiem ir ikgadēja tradīcija, kas iedibināta jau 8.Saeimas laikā. Piedalīties tajā bija aicināti vairāk nekā 160 žurnālisti, kas 1991.gadā aktīvi iesaistījās barikāžu laika notikumu atspoguļošanā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu