Skip to main content

Āboltiņa ETP un Austrumu partnerības valstu politiskajiem līderiem: Eiropas stabilitātes garants ir drošība tās kaimiņvalstīs

FOTO no tikšanās

Pasaulei nepieciešama stipra Eiropa, un tās stabilitātes garants ir drošība tās kaimiņvalstīs – kā austrumos, tā arī dienvidos. Mēs visi vēlamies novērst jaunu robežu vai plaisu veidošanos Eiropā, tādēļ mūsu – politiķu – pienākums ir ļaudīm skaidrot nepieciešamību risināt problēmas abos virzienos, šodien Eiropas Tautas partijas (ETP) un Austrumu partnerības valstu līderu sanāksmē uzsvēra partijas VIENOTĪBA priekšsēdētāja, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

“Šodien mēs visi esam šeit, lai apliecinātu, ka Austrumu partnerība ir stratēģiski nozīmīga Eiropas Savienības (ES) kopējās ārējās un drošības politikas daļa un tā turpina un turpinās attīsties,” savā uzrunā pauda Āboltiņa. “Mums, Eiropas valstīm, ir jārunā vienā balsī, un jāsūta skaidrs signāls mūsu austrumu partneriem un visai Eiropas sabiedrībai, ka Eiropas austrumi joprojām ir mums nozīmīgs sadarbības virziens,” uzsvēra VIENOTĪBAS līdere.

Āboltiņa uzsvēra, ka Eiropas pienākums ir turpināt sniegt atbalstu tām valstīm, kurās pastāv stingra tautas vairākuma griba tuvināties Eiropas Savienībai. “Pirmo reizi uzņemoties prezidējošās valsts pienākumus ES Padomē, Austrumu partnerības virzienu izvēlējāmies kā ārpolitikas prioritāti. Mūsu kopīgās vēstures kontekstā mēs saskatām savu atbildību un pienākumu sniegt atbalstu un zināšanas arī mūsu austrumu kaimiņiem, kas izvēlējušies iet to pašu ceļu. Caur savu pieredzi apzināmies, cik šāds atbalsts ir svarīgs,” klātesošajiem apliecināja Āboltiņa.

Kopš 2009.gada, kad tika aizsākta Austrumu partnerības programma, pagājuši tikai seši gadi, tomēr mūsu kaimiņvalsts agresija Ukrainā liek citā kontekstā uzlūkot šo iniciatīvu. Tā aizsākās ar mērķi veicināt ekonomisko integrāciju ar austrumu kaimiņiem, tomēr šodien mēs redzam, cik tai ir būtiska loma un nozīme Eiropas drošības nodrošināšanā, savā uzrunā norādīja Āboltiņa.

Tāpat Āboltiņa klātesošajiem apliecināja, ka Latvija apzinās jaunos izaicinājumus, ar kādiem Eiropai šodien nākas saskarties. “Eiropas dienvidos samilzušās migrācijas problēmas un terorisma apkarošana ir vienlīdz svarīgi un mums visiem kopīgi risināmi Eiropas drošības jautājumi,” pauda politiķe.

Šodien Eiropas Savienības Austrumu partnerības samita ietvaros Rīgā pulcējušies Eiropas Tautas partijas (ETP) vadošie politiķi un Austrumu partnerības valstu valdošie un opozīcijas līderi, lai diskutētu par reģiona ģeopolitisko situāciju un Eiropas kaimiņu politikas attīstību un sadarbības sekmēšanu.

Dalies ar ziņu