Skip to main content

Āboltiņa Latvijas diplomātisko misiju vadītājiem: diplomāta darba nozīme Latvijas valstiskuma pastāvēšanā ir nenovērtējama

„Diplomāta darbs ir misija un aicinājums. Tas ir darbs, kura augļi nav tūlītēji, kura panākumi nereti paliek plašākai sabiedrībai nemanīti. Taču tā nozīme Latvijas valstiskuma pastāvēšanā ir nenovērtējama.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, trešdien, 29.janvārī, Saeimas namā uzrunājot Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka 1921.gada 26.janvāra panākumi bija daudzu izcilu diplomātu un valstsvīru teju neticams sasniegums, sarežģīts ceļš uz cilvēku sirdīm un prātiem, kas nodrošināja jaunās Latvijas pilntiesīga valstiskuma un neatkarības sākumu. S.Āboltiņa savā runā citēja Latvijas valdības delegāta Francijā Oļģerda Grosvalda par Zigfrīdu Annu Meierovicu teikto dienā, kad tika saņemta Latvijas de iure atzīšanas ziņa: „Tas bija viņa gudrā un neatlaidīgā darba kronējums, attaisnojums un atbalsts”.

Atceroties Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienu, Saeimas priekšsēdētāja pauda prieku Latvijas parlamentā sveikt mūsu valsts pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus un izteica visdziļāko pateicību par darbu, ko viņi ik dienu veic Latvijas labā.

„Mēs varam lepoties ar saviem diplomātiem. Gan toreiz, pirms vairāk nekā 93 gadiem, kad “ar spalvu un smadzenēm”, kā 1921.gada 18.februārī, uzrunājot Satversmes sapulci, izteicās Zigfrīds Anna Meierovics, tika izcīnīta pēc brīvības cīņām nākamā Latvijas valsts pastāvēšanai nozīmīgā – diplomātiskas atzīšanas – cīņa. Gan arī šobrīd, kad jūs, neskaitot dienas un stundas, ik brīdi pašaizliedzīgi un profesionāli pārstāvat mūsu valsti pasaulē,” uzsvēra S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus informēja par 11.Saeimā pārstāvēto politisko spēku parakstīto vienošanos par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sagatavošanu un īstenošanu. Tāpat S.Āboltiņa informēja par Saeimas gatavošanos gaidāmās mūsu valsts prezidentūras parlamentārās dimensijas īstenošanu, kā arī par būtiskākajām izmaiņām likumos, tostarp grozījumiem Pilsonības likumā, kas paredz dubultpilsonības iespēju.

S.Āboltiņa šodien uz tikšanos Latvijas parlamentā bija aicinājusi mūsu valsts pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus, lai pārrunātu ārpolitikas jomas aktualitātes, tostarp gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kā arī parlamenta un ārlietu dienesta sadarbību. Tikšanās organizēta ikgadējās Latvijas vēstnieku sanāksmes ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu