Skip to main content

Āboltiņa: Latvijas tautsaimniecības tālākā izaugsmē liela nozīme būs ES lauksaimniecības un kohēzijas finansējumam

Latvijas ekonomika stabilizējas, un liela nozīme mūsu valsts tautsaimniecības tālākā izaugsmē būs Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un kohēzijas finansējuma apjomu pieejamībai. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pauda, Igaunijā uzrunājot Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferenci.

Iepazīstinot ar Latvijas paveikto ekonomiskās recesijas pārvarēšanā, S. Āboltiņa darīja zināmu, ka valsts iekšzemes kopprodukta pieaugums otrajā semestrī sasniedzis 5,3 procentus, būtiski pārsniedzot iepriekšējās prognozes. Tāpat stabili turpina augt eksporta apjoms, bet starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa atzīmēja, ka Latvijas tautsaimniecības turpmākajā izaugsmē būtiska loma būs sāktajām diskusijām par ES jaunajā daudzgadu budžetā pieejamo lauksaimniecības un kohēzijas finansējuma apjomu. Eiropas Komisijas līdzšinējais piedāvājums mūsu valsti neapmierina, pauda S. Āboltiņa.

Tādēļ Saeima 14. jūlijā pieņēma paziņojumus par ES kohēzijas politiku un taisnīgu un godīgu ES lauksaimniecības politiku pēc 2013. gada. Latvijas parlaments paziņojumos aicina ES veidot taisnīgu kopējo lauksaimniecības politiku, kurā visu dalībvalstu lauksaimnieki saņemtu līdzvērtīgus tiešos platībmaksājumus, kā arī nodrošināt tādu ES kohēzijas finansējuma līmeni, kas neapdraudētu sekmīgi iesākto investīciju programmu izpildi.

Runājot par parlamenta atvērtību sabiedrībai, S. Āboltiņa pauda gandarījumu par Saeimas aktīvo iesaisti Muzeju naktī, Atvērto durvju dienā un citos pasākumus, kas ļauj iedzīvotājiem iepazīties ar Saeimas namu un deputātu darba ikdienu. „Kā Saeimas priekšsēdētāja vienmēr esmu atbalstījusi iniciatīvas, kas palielina parlamenta atvērtību sabiedrībai, un esmu patiesi gandarīta, ka daudzos jautājumos esam bijuši sekmīgi,” Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētājiem teica S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja no 18. līdz 20. augustam pēc Igaunijas parlamenta priekšsēdētājas Enes Ergmas (Ene Ergma) uzaicinājuma uzturas Igaunijā, kur piedalās ikgadējā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.

Piecu Ziemeļvalstu un triju Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju konference notiek reizi gadā kādā no šī reģiona valstīm, un tajā piedalās parlamentu priekšsēdētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes. Iepriekšējā parlamentu priekšsēdētāju tikšanās pagājušajā gadā notika Islandes galvaspilsētā Reikjavikā, bet 2009. gadā – Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu