Skip to main content

Āboltiņa: Latvijas un Polijas lieliskās attiecības palīdz risināt ES un reģionu attīstības jautājumus

Latvijas un Polijas lieliskās divpusējās attiecības un ciešā sadarbība palīdz kopīgi iestāties par abām valstīm būtiskiem jautājumiem Eiropas Savienības (ES) līmenī, tostarp kohēzijas un lauksaimniecības finansējumu, kā arī risināt abu valstu reģionu attīstības jautājumus. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 30.maijā, uzsvēra tiekoties ar Polijas parlamenta Seima priekšsēdētāju Evu Kopaču (Ewa Kopacz).

E. Kopača un viņas vadītā Polijas parlamentāriešu delegācija 30. – 31. maijā pēc Saeimas priekšsēdētājas uzaicinājuma ieradusies oficiālā vizītē Latvijā.

„Latvijas un Polijas attiecības ir labas visos līmeņos – gan politiskajā, gan cilvēcisku savstarpējo attiecību līmenī, gan izglītībā, mākslā un kultūrā. Īpaši vēlos akcentēt labo sadarbību ekonomikā, jo kopējais abu valstu tirdzniecības apgrozījums starp mūsu valstīm pagājušajā gadā sasniedzis miljardu eiro. Savukārt šodien saņēmām svarīgu ziņu, ka Mazpolijas vojevodiste ir ieinteresēta noslēgt sadarbības līgumu ar Latgali, kas ir labs, praktisks piemērs, kā divas valstis var sadarboties un viena otru atbalstīt,” preses konferencē pēc tikšanās teica S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja pauda, ka Latvija uzlūko Poliju kā vienu no reģionālajiem līderiem un akcentēja nepieciešamību stiprināt konsultācijas par aktuāliem ES dienaskārtības jautājumiem visos politiskajos līmeņos, tostarp parlamentārajā. Mēs aktīvi sadarbojamies tā dēvētajā kohēzijas draugu grupā, un mums ir arī līdzīgs skatījums uz kopējiem lauksaimniecības maksājumiem,” pauda S. Āboltiņa.

Arī Polijas Seima priekšsēdētāja uzsvēra, ka abām valstīm sarunās par jauno ES daudzgadu budžetu ir kopīgas intereses, un nepieciešams cieši sadarboties cīņā par kohēzijas un lauksaimniecības finansējumu. Tāpat E.Kopača pateicās par Latvijas valsts atbalstu šeit dzīvojošo poļu kopienai, tostarp atbalstot poļu skolu darbību.

„Mēs ļoti augstu vērtējam to, ka poļu tautas pārstāvji ir bijuši klāt mūsu valsts dibināšanā un arī aktīvi piedalījusies valsts atjaunošanā. Arī šodien poļu kopiena ir ļoti lojāla Latvijas valstij,” teica Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka Latvija konsekventi nodrošina izglītību mazākumtautību valodās, tostarp poļu valodā.

Oficiālās vizītes ietvaros Polijas parlamenta priekšsēdētājai paredzēta tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. Vizītes ietvaros E.Kopača nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklēs Latvijas Okupācijas muzeju, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu, A/S Dzintars, kā arī apskatīs Rīgas vecpilsētu, jūgendstila rajonu un Rīgas Centrāltirgu.

Savukārt ceturtdien, 31. maijā, Polijas Seima priekšsēdētāja teiks uzrunu Saeimas sēdē.

E.Kopaču vizītē pavada Polijas Senāta deputāts Kazimežs Kleina (Kazimierz Kleina) un Seima deputāti Arturs Gurskis (Artur Górski), Pjotrs Baučs (Piotr Bauć), Juzefs Rackis (Józef Racki), Mareks Balts (Marek Balt), Andžejs Romaneks (Andrzej Romanek) un Kristīne Skovroņska (Krystyna Skowrońska).

Foto no vizītes
Video no vizītes

Informāciju sagatavoja: 
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu