Skip to main content

Āboltiņa: Nila Muižnieka ievēlēšana par EP komisāru apliecina Latvijas spēju gūt starptautiskus panākumus

Saskaņoti un aktīvi visos līmeņos iestājoties par mūsu valsts kandidātu, kopīgiem spēkiem ir izdevies panākt, ka Latvijas pārstāvis ieņems līdz šim augstāko amatu kādā no Eiropas starptautiskajām organizācijām. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa atzina otrdien, 31. janvārī, tiekoties ar jaunievēlēto Eiropas Padomes (EP) komisāru Nilu Muižnieku.

Šāds panākums bija iespējams, gan pateicoties kandidāta augstajai kvalifikācijai, gan saskaņoti darbojoties iesaistītajām institūcijām – Saeimai, Ārlietu ministrijai, Latvijas vēstniecībām, atzina S. Āboltiņa. Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka arī pati personīgi ir izmantojusi visas iespējas, lai, parlamentā tiekoties ar ārvalstu vēstniekiem, aicinātu šim amatam atbalstīt Latvijas kandidātu.

S. Āboltiņa sarunā pauda gandarījumu, ka EP Parlamentārās asamblejas locekļi ir novērtējuši N. Muižnieka zināšanas un pieredzi: „Jūsu akadēmiskā, politiskā un nevalstiskā sektora pieredze Jūs neapšaubāmi ierindo labākā kandidāta kārtā. Nejaušībām un veiksmei dzīvē ir sava loma, taču Jūsu pārliecinošā ievēlēšana norāda uz to, ka profesionāli un mērķtiecīgi strādājot un pilnveidojoties, cilvēks var gūt izcilus panākumus.”

N. Muižnieks būs trešais Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs kopš šī amata izveidošanas un pirmais komisārs no Austrumeiropas reģiona.

„Cilvēktiesību jautājumi vienmēr būs svarīgi Eiropas valstu dienaskārtībā, un to nozīme tikai pastiprināsies, ņemot vērā nebūt ne stabilo starptautisko vidi, kādā mēs dzīvojam. Globālā finanšu un ekonomiskā krīze, neskaidrības ar eirozonas nākotni, gaidāmās vēlēšanas daudzās valstīs – šie apstākļi arī tiešā veidā ietekmēs Jūsu dienaskārtību,” pārrunājot šī amata specifiku, uzsvēra S. Āboltiņa.

„Apzināmies, ka arī Latvija jums reizi pa reizei būs jāapmeklē oficiālā statusā, piemēram, monitoringa vizītē, un ne vienmēr kāds komentārs varbūt mums būs glaimojošs. Bet katram savs darbs ir jādara pēc vislabākās sirdsapziņas un objektivitātes,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Tāpat sarunā piedalījās EP Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa – Egnere, kā arī delegācijas locekļi Boriss Cilevičs (SC), Lolita Čigāne (Vienotība), Andris Bērziņš (ZZS), Jānis Dombrava (VL – TB/LNNK) un Aleksandrs Sakovskis (SC).

N. Muižnieks amatā stāsies 1. aprīlī, un amata pildīšanas termiņš ir seši gadi.

Foto no tikšanās
Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu