Skip to main content

Āboltiņa oficiālā vizītē apmeklēs Lietuvu

No 11. līdz 12. janvārim Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa oficiālā vizītē apmeklēs Lietuvu. Viļņā Solvita Āboltiņa tiksies ar valsts augstākajām amatpersonām un piedalīsies barikāžu atceres pasākumos. Šī būs Saeimas priekšsēdētājas pirmā ārvalstu vizīte.

S. Āboltiņa piedalīsies barikāžu atceres pasākumā pie Lietuvas Nacionālā radio un televīzijas ēkas, kur teiks uzrunu 1991. gada brīvības cīnītājiem un sanākušajiem dalībniekiem. Saeimas priekšsēdētāja piedalīsies arī piemiņas pasākumā Neatkarības laukumā pie Seima ēkas.

Oficiālās vizītes ietvaros Saeimas priekšsēdētāja tiksies ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Irenu Degutieni (Irena Degutienė). Starpvalstu attiecības S. Āboltiņa pārrunās arī ar Lietuvas Republikas prezidenti Daļu Grībauskaiti (Dalia Grybauskaitė) un Lietuvas premjerministru Andrju Kubiļu (Andrius Kubilius).

Vizītes laikā S. Āboltiņa Nacionālajā mākslas muzejā apmeklēs izstādi par lietuviešu mākslu 20. gadsimtā un viesosies Viļņas universitātē. Saeimas priekšsēdētāja arī viesosies Latvijas vēstniecībā Lietuvā, kur tiksies ar latviešu kopienas pārstāvjiem.

Saeimas priekšsēdētāju vizītē pavadīs Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Reirs.

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienest

Dalies ar ziņu