Skip to main content

Āboltiņa: parlamentam jābūt atvērtam un pieejamam ikvienam

Parlamentam jābūt atvērtam un pieejamam ikvienam, un tam jābūt par vietu, kur diskutē par visām problēmām. To piektdien, 3. decembrī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, atklājot Saeimā notiekošo diskusiju par situāciju Latvijā cilvēkiem ar invaliditāti.

„Šajā dienā, kad visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā invalīdu diena, mēs vēlamies atgādināt, ka ikviens cilvēks ir svarīgs,” teica S. Āboltiņa. „Problēmas nepazūd, ja par tām nerunā, tāpēc šodien kopīgi meklēsim risinājumus, kā uzlabot situāciju Latvijā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.”

„Šogad stājusies spēkā ANO konvencija par cilvēku ar invaliditāti tiesībām Latvijā un pieņemts jaunais Invaliditātes likums. Ar šiem tiesību aktiem mēs sabiedrībai nododam skaidru ziņu – cilvēki ar īpašām vajadzībām ir neatņemama un līdzvērtīga sabiedrības daļa, kas vēlas un var pilnvērtīgi dzīvot un sabiedrībai vajadzīgi ar savām domām, pieredzēm, iemaņām,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa atzina, ka vēl ir daudz darāmā, lai iedzīvinātu iespējas cilvēkiem ar invaliditāti pilnvērtīgi īstenot savas ekonomiskās, sociālās un kultūras tiesības.

Latvijas Cilvēku ar īpašam vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča diskusijas atklāšanā pateicās Saeimas priekšsēdētājai par atsaucību šī pasākuma organizēšanā. Savukārt Saeimas Sociālo un daba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča iepazīstināja ar viņas vadītās komisijas deputātiem, kuri ir ikdienas sadarbības partneri organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti.

Diskusiju „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” organizē Saeimas priekšsēdētāja, Saeimas Sociālo un daba lietu komisija un Latvijas Cilvēku ar īpašam vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO; tajā piedalās gandrīz simts dalībnieki.

Pasākumā klātesošos uzrunās pārstāvji no Latvijas Nedzirdīgo biedrības, Latvijas Neredzīgo biedrības, organizācijas cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem „Saule”, atbalsta grupas pacientiem ar psihiskās veselības traucējumiem „Gaismas stars”, invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” un Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi. Diskusijā ir aicināti piedalīties arī Labklājības ministrijas un Tiesībsarga biroja pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu