Skip to main content

Āboltiņa pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Bauskā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 20. maijā, svinīgā pasākumā Bauskā pasniegs 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi 111 Latvijas neatkarības aizstāvjiem.

Saeimas priekšsēdētāja kopā ar 1991. gada barikāžu muzeja direktoru Renāru Zaļo apbalvojumus pasniegs Brunavas, Ceraukstes, Gailīšu, Īslīces, Rundāles, Vecsaules un Viesturu pagastu, kā arī Bauskas un Iecavas iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un līdz šim apbalvoti gandrīz 31 tūkstotis barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Bauskā piektdien, 20. maijā, notiks Bauskas kultūras centrā Kalna ielā 18 plkst.18.00.

Apbalvojamo saraksts svinīgajam pasākumam Bauskā


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu