Skip to main content

Āboltiņa pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 28. aprīlī, svinīgā pasākumā Rīgā pasniegs 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi 71 Latvijas neatkarības aizstāvim.

Saeimas priekšsēdētāja kopā ar 1991. gada barikāžu muzeja direktoru Renāru Zaļo apbalvojumus pasniegs Aiviekstes, Aizkraukles, Daudzeses, Elkšņu, Jaunannas, Jaunlaicenes, Kalna, Kokneses, Kūku, Liepnas, Mazzalves, Salnavas, Seces, Skrīveru, Šķilbēnu, Ziemera, Zirņu un Zvārdes pagastu, kā arī Aizkraukles, Alūksnes, Brocēnu, Cieceres, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Pļaviņu, Saldus un Viesītes iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Rīgā ceturtdien, 28. aprīlī, pulksten 15.00 notiks 1991. gada barikāžu muzejā, Krāmu ielā 3.


Apbalvojamo saraksts svinīgajam pasākumam Rīgā


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja 
Preses dienests 
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu