Skip to main content

Āboltiņa piedalīsies Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu spīkeru konferencē

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 18. līdz 20. augustam uzturēsies Igaunijā, kur pēc Igaunijas parlamenta priekšsēdētājas Enes Ergmas (Ene Ergma) uzaicinājuma piedalīsies ikgadējā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.

Parlamentu vadītāji plāno diskutēt par nacionālo parlamentu lomu Eiropas Savienības paplašināšanās procesā, attiecībām ar Krieviju, parlamentārās opozīcijas politiskajām tiesībām un pienākumiem un starptautisko sadarbību kiberdrošības jomā, kā arī pārrunās citus aktuālus starptautiskās dienaskārtības un reģionālās sadarbības jautājumus.

20. augustā S. Āboltiņa līdz ar citiem parlamentu priekšsēdētājiem Igaunijas galvaspilsētā Tallinā piedalīsies svinīgajos pasākumos par godu Igaunijas faktiskās neatkarības atjaunošanas 20. gadienai.

Piecu Ziemeļvalstu un triju Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju konference notiek reizi gadā kādā no šī reģiona valstīm, un tajā piedalās parlamentu priekšsēdētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes. Iepriekšējā parlamentu priekšsēdētāju tikšanās pagājušajā gadā notika Islandes galvaspilsētā Reikjavikā, bet 2009. gadā – Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu