Skip to main content

Āboltiņa: Šlesera taktika ir biedēt sabiedrības neaizsargātāko daļu

10. Saeimas deputāta kandidāta Aināra Šlesera priekšvēlēšanu taktika ir ar apzināti nepatiesas informācijas palīdzību radīt nedrošību un satraukumu sabiedrībā, sevišķi tās neaizsargātākajā daļā, lai šādi bruģētu ceļu savām politbiznesa interesēm, ir pārliecināta politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valdes līdzpriekšsēdētāja un Jaunā laika valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa norāda, ka Šlesers acīmredzot konkurentus mēra pēc savas mērauklas, kļūdaini uzskatot, ka visi strādā pēc viņa principiem. Kā norāda politiķe, Šlesers, visticamāk, arī turpmāk priekšvēlēšanu laikā izmantos sev pazīstamos un ierastos līdzekļus – melu izplatīšanu un sabiedrības biedēšanu.

„Šķēle bija tas, kurš 1999.gadā ekonomikas augšupejas periodā samazināja pensijas. Šlesers iepriekšējā valdībā mēģināja sadalīt un iztirgot Latvijas Pastu. PLL tā arī nav atbildējusi sabiedrībai, vai pati grasās veikt izmaiņas neprivatizējamo uzņēmumu sarakstā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kas vieš aizdomas un liek uzdod jautājumu – kas patiesībā slēpjas aiz Šlesera retorikas? Visticamāk, ar sabiedrības biedēšanu Šlesers patiesībā aizmuguriski strādā savām interesēm,” norāda Āboltiņa.

„Šlesera vadītā partija ir vienīgā valstī, kura precīzi zina starptautiskās programmas nosacījumus no tās pirmsākumiem. Tieši LPP/LC Godmaņa valdības laikā parakstīja pirmo aizņemšanās dokumentu, apzinoties, ka tā ir vienīgā izeja smagajā krīzes kritumā. Vēlreiz uzsveru – kamēr Valdis Dombrovskis būs Ministru prezidents, tikmēr pensijas netiks samazinātas, valstij piederošie, stratēģiskie uzņēmumi netiks privatizēti, savukārt sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem, tāpat kā līdz šim, tiks panākti valstij un sabiedrībai labākie nosacījumi,” uzsver VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja.

Āboltiņa ar nožēlu atzīst, ka Šlesera uzsāktā priekšvēlēšanu retorika diemžēl neizceļas ne ar ko tādu, ko mēs jau nebūtu pieredzējuši citās Šlesera priekšvēlēšanu cīņās.

„Acīmredzot deputāta kandidāts ir izvēlējies ķerties pie paša izdomātiem pieņēmumiem, lai tādā veidā ne tikai mēģinātu vājināt Ministru kabinetu, bet arī novērstu uzmanību no saviem neizpildītajiem, tukšajiem solījumiem. Atšķirībā no Valda Dombrovska, kas ar savu darbu ir pierādījis, ka viņa programma strādā, Šlesera gadījumā nākas iztikt ar vārdiem. Jāatgādina, ka Šlesers tā arī nav nodrošinājis 50 000 jaunu darba vietu Rīgā, situācijai galvaspilsētā kopš viņa stāšanās vicemēra amatā pat pasliktinoties. Sabiedrībai būtu vairāk jābaidās no meliem un tukšiem solījumiem, nevis reāli padarītiem darbiem,” norāda Āboltiņa.

Papildus informācija:
Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224, 29373547
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu