Skip to main content

Āboltiņa tiekas ar Gruzijas ārlietu ministri

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien,14. janvārī, tikās ar Gruzijas ārlietu ministri Maiju Pandžikidzi (Maia Panjikidze), kura šajās dienās Latviju apmeklē oficiālā vizītē.

Tikšanās laikā S. Āboltiņa pozitīvi novērtēja Latvijas un Gruzijas divpusējo attiecību dinamiku un apliecināja Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas centieniem iekļauties NATO un veidot aizvien ciešāku sadarbību ar Eiropas Savienību (ES). Vienlaikus Saeimas priekšsēdētaja uzsvēra nepieciešamību Gruzijai turpināt uzsākto reformu procesu, lai veicinātu Gruzijas integrāciju Eiropas un transatlantiskajās organizācijās.

Pārrunājot parlamentāro sadarbību, puses bija vienisprātis, ka labs pamats veiksmīgam dialogam ir Saeimā izveidotā deputātu grupa sadarbībai ar Gruzijas parlamentu, kas skaitliski ir viena no lielākajām Latvijas parlamentā. Uzsverot nepieciešamību veicināt kontaktus starp parlamentu nozaru komisijām, amatpersonas pozitīvi novērtēja gaidāmo abu valstu parlamentu Ārlietu komisiju tikšanos.

S. Āboltiņa atzina, ka draudzīgas attiecības ir izveidojušās arī starp abu valstu iedzīvotājiem, un tas ir būtiski, lai pilnveidotu sadarbību gan kultūras jomā, gan ekonomikā. Saeimas priekšsēdētāja aicināja veicināt kontaktus starp abu valstu uzņēmējiem, uzsverot, ka ir radīti visi nepieciešamie priekšnosacījumi vēl ciešākai sadarbībai tirdzniecības un investīciju jomā.

Pārrunājot Gruzijas sadarbību ar ES, kā būtiskus tuvākās nākotnes izaicinājumus ministre minēja bezvīzu režīma ieviešanu starp Gruziju un ES valstīm, kā arī Asociācijas līguma noslēgšanu, kas veicinās piekļuvi vienotajam ES tirgum. Gruzijas ārlietu ministre pauda cerību, ka plāni noslēgt Asociācijas līgumu īstenosies jau šī gada laikā, un uzsvēra, ka Gruzijas iedzīvotāji aktīvi atbalsta ceļu Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas virzienā.

Foto no tikšanās 
Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu