Skip to main content

Āboltiņa tiekas ar jauno Malaizijas vēstnieku

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 19. aprīlī, tikās ar Malaizijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Čja Čong Kitu (Cheah Choong Kit), kurš Latvijā ieradies iepazīšanās vizītē.

„Kaut gan Latviju un Malaiziju šķir tūkstošiem kilometru, 21. gadsimā lielais attālums nav šķērslis, lai abām valstīm veidotos labas attiecības ne tikai oficiālā līmenī, bet arī starp cilvēkiem,” sveicot vēstnieku Saeimā, sacīja S.Āboltiņa. Viņa atzina, ka Malaizija ir ne vien iecienīts tūrisma galamērķis, bet arī ir spējusi pārsteigt pasauli ar saviem panākumiem ekonomikā.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka abu valstu attiecībām ir labs izaugsmes potenciāls visās jomās, kā pozitīvu sadarbības piemēru minot Latvijas ekoloģiskās kosmētikas zīmola „Madara” ienākšanu Malaizijas tirgū.

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka pozitīvu impulsu abu valstu attiecībām dotu abpusēja goda konsulu nozīmēšana. Malaizijas vēstnieks norādīja, ka līdz ar aviosatiksmes attīstību, tostarp Latvijas aviokompānijas „AirBaltic” plāniem aktivizēt sadarbību ar Āzijas valstīm, varētu kļūt aktīvāka arī tūristu un biznesa kontaktu apmaiņa starp abām valstīm.

Pārrunājot sadarbību kultūras jomā, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka šī gada augustā jaunās telpās durvis vērs Ārzemju mākslas muzejs, un aicināja vēstnieku izmantot tā sniegtās iespējas, lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar Malaizijas mākslu un kultūru. S.Āboltiņa arī pauda cerību, ka vēstniekam, turpmāk apmeklējot Latviju, būs iespēja iepazīt Latvijas kultūras dzīvi un personīgi piedzīvot pasaulē augsti novērtēto Latvijas operas mākslinieku sniegumu.

Šodien akreditētais Malaizijas vēstnieks pastāvīgi rezidēs Helsinkos, Somijā. Čja Čong Kits būs sestais Latvijā akreditētais Malaizijas vēstnieks.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu