Skip to main content

Āboltiņa tiekas ar Krievijas vēstnieku

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 3. decembrī, tikās ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas ieinteresētību veidot labas un konstruktīvas attiecības ar kaimiņvalsti visos līmeņos, norādot uz parlamenta atvērtību sadarbībai ar ārvalstu partneriem.

Pārrunājot sadarbību starp abu valstu parlamentiem, S. Āboltiņa darīja zināmu, ka Saeimā nesen izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Krievijas parlamentu. Arī vēstnieks apliecināja Krievijas puses ieinteresētību uzturēt sadarbību parlamentārajā līmenī. Tāpat vēstnieks Saeimas priekšsēdētājai nodeva Krievijas Valsts Domes priekšsēdētāja Borisa Grizlova oficiālo apsveikumu ar stāšanos amatā.

Pārrunājot gaidāmo Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīti Krievijā, Saeimas priekšsēdētāja pauda cerību, ka tā stiprinās Latvijas un Krievijas divpusējās attiecības. „Gaidāmā vizīte ir ļoti nozīmīga, un tā var būt jauns impulss abu valstu attiecībās,” teica S. Āboltiņa. Saeimas priekšsēdētāja arī apliecināja Latvijas ieinteresētību vizītes laikā noslēgt vairākus nozīmīgus starpvalstu līgumus, kas veicinātu ekonomiskos kontaktus, kā arī starpresoru sadarbību.

Arī vēstnieks pauda cerību, ka līdz ar Latvijas Valsts prezidenta vizīti Krievijā abu valstu attiecības tiks paceltas kvalitatīvi jaunā līmenī. Vizīte pakāpeniski tika gatavota jau pēdējos trīs gadus un šajā laikā Latvijas un Krievijas attiecības uzlabojušās, atzīmēja A. Vešņakovs.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu