Skip to main content

Āboltiņa tiksies ar barikāžu laika žurnālistiem

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 19. janvārī, svinīgā pasākumā Saeimas namā tiksies ar barikāžu laika žurnālistiem.

1991. gada barikāžu laika notikumu atcere katra gada janvārī ir ikgadēja Saeimas tradīcija. Viens no pasākumiem, kas iedibināts 8. Saeimas laikā, ir Saeimas priekšsēdētāja tikšanās ar tajā vēsturiskajā laikā strādājušajiem žurnālistiem.

„Barikādes nekad nav bijis uzbrukums, tās vienmēr ir celtas, lai apturētu bruņota pārspēka ienākšanu, tās vienmēr ir nozīmējušas: „Te mēs stāvam un no savas taisnības neatkāpsimies ne soli!”. Uz barikādēm nāk tauta, kas vēlas nosargāt savu valsti, savu pilsētu, mājas un ielas. Pirms divdesmit gadiem, spītējot nāves briesmām, arī reportieri stāvēja uz barikādēm un godprātīgi un azartiski darīja savu darbu, tādējādi palīdzot pasaulei uzzināt par Latvijā notiekošo. Novērtējot šo cilvēku neatsveramo ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā, ik gadu aicinām tā laika žurnālistus, operatorus un fotogrāfus no Rīgas un reģioniem uz Saeimu, lai kopīgi atcerētos barikāžu laika notikumus,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Uz pasākumu aicināti vairāk nekā 100 barikāžu laika aktīvisti, kuri 1991.gadā iesaistījās tā laika notikumu atspoguļošanā.

2009. gada nogalē gan Latvijas Žurnālistu savienība, gan redakcijas un jebkurš cits interesents tika aicināts ziņot par barikāžu laikā aktīvajiem mediju darbiniekiem. Ja kāds barikāžu laika žurnālistikas aktīvists vēl nav pieteikts, lūdzam sazināties ar Saeimas Sabiedrisko attiecību biroju pa tālruni 67082718 vai e-pastu [email protected]

Pasākums notiks trešdien, 19. janvārī, Saeimas Viesu zālē, Jēkaba ielā 11, plkst.16.00.

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu