Skip to main content

Āboltiņa: valdība tur grožus savās rokās

„Latvijas valdība ir uz pareizā ceļa krīzes pārvarēšanā un smagākais posms ir aiz muguras. Premjers Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Einars Repše pirms gada ir spējuši izglābt valsti no bankrota un šobrīd to atkal stabili nostādījuši uz kājām,” uzsver partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, komentējot apkopoto informāciju par budžeta ieņēmumiem, kas aprīlī pārsniedz iepriekš izvirzītos plānus.

Jaunākie dati rāda, ka valdība ne brīdi nav novirzījusies no sava sākotnējā kursa valstī nodrošināt stabilitāti. Pateicoties šai profesionālajai pieejai, valdības vadītājs joprojām valdības grožus tur savās rokās, uzskata Āboltiņa.

„Premjers ar savu komandu ir demonstrējis nepārprotamu rakstura stingrību, parādot, ka politiķis – tā nav profesija, kurā pazīst tikai baltus cimdus. Tā ir atbildība, kurā jāpieņem arī nepatīkami lēmumi un mērķa vārdā ar rokām jāmēž arī dubļi. Vienlaikus gribu uzsvērt, ka pirmās, acīmredzamās uzvaras nenozīmē tūlītējas gaviles. Valdībai joprojām stingri jāievēro disciplīna valsts budžeta taupīšanas pasākumos,” norāda Āboltiņa.

Operatīvā informācija liecina, ka šī gada aprīlī iepriekš izteiktās prognozes pārsniegtas pievienotās vērtības nodokļa, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumos, kas veido nozīmīgu daļu no pašvaldību budžetiem. Šie dati apstiprina finansiālās situācijas stabilizēšanos valstī, kā arī dod pamatu drīzai banku kreditēšanas atjaunošanai un investoru interesei par Latviju.

Dalies ar ziņu