Skip to main content

Āboltiņa: valstij nepieciešama ikviena iedzīvotāja uzdrīkstēšanās un uzticēšanās

Mūsu valstij ir nepieciešama ikviena Latvijas iedzīvotāja uzdrīkstēšanās, drosme un uzticēšanās, šodien, 1. jūlijā, politisko partiju apvienības VIENOTĪBA birojā atklājot fotoizstādi „Lēciena valodas stunda”, norādīja VIENOTĪBAS priekšsēdētāja, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Atklājot latviešu fotogrāfu Jura Kmina un Dmitrija Gerčika izstādi, kas veltīta vienam no slavenākajiem rīdziniekiem – fotogrāfam Filipam Halsmanam, Āboltiņa norādīja: „Visas izstādē aplūkojamās fotogrāfijas caurvij kopīgs vadmotīvs – tā ir uzdrīkstēšanās. Ikkatrs fotosesijas dalībnieks spēja atlikt malā aizspriedumus un nedrošību, uzdrīkstējās un izdarīja lēcienu, ko fiksēja fotogrāfa kamera. Katrs, kurš piedalījās šajā projektā, pilnībā uzticējās fotogrāfa radošajai un mākslinieciskajai idejai, un tā rezultātā ir tapuši šī neatkārtojamā izstāde,” atklājot izstādi, pauda Āboltiņa.

„Ikkatram iedzīvotājam Latvijas labā būtu jāizdara simbolisks lēciens. Tāpēc es aicinu atmest nedrošību, aizspriedumus un domstarpības, bet izdarīt kopīgu izšķirošo lēcienu – uzdrīkstēties, iesaistīties ar savām idejām un iniciatīvām, kā arī personīgo piemēru mūsu valsts nākotnes veidošanā,” pauda VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

Kā iepriekš ziņots, šodien VIENOTĪBAS birojā tika atklāta fotoizstāde „Lēciena valodas stunda”. Izstāde VIENOTĪBAS birojā, Kaļķu ielā 28 būs apskatāma no 1. līdz 15. jūlijam.

Laikā no 1950. līdz 1959. gadam Filips Halsmans radīja fotogrāfiju sēriju "Lēciens" (Jump), portretējot sava laika pazīstamus cilvēkus palēcienā, kustībā, kurā ikviens cilvēks izpaužas visatbrīvotākajā un nepiespiestākajā veidā. Šī ikoniskā lēcienu sērija veido fotogrāfijas vēstures zelta fondu.

Fotogrāfi Juris Kmins un Dmitrijs Gerčiks īstenojuši savu veltījumu Halsmanam, radot fotogrāfiju kolekciju "Lēciena valodas stunda", strādājot ar līdzīgiem tehniskiem paņēmieniem – analogo fotokameru, melnbalto fotofilmu un fotopapīru.

Šajā simboliskajā akcijā piedalījušās Latvijā pazīstamas personības – ministri, politiķi, mākslinieki, sportisti un zinātnieki, tostarp, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, finanšu ministrs Andris Vilks, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte un citi.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu