Skip to main content

Āboltiņas tikšanās ar jauno Dānijas vēstnieku

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 11. novembrī, tikās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pēru Karlsenu (Per Carlsen), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Uzsākot sarunu, Saeimas priekšsēdētāja Latvijas un Dānijas attiecības raksturoja kā labas un stabilas un apliecināja, ka līdzšinējā sadarbības politika no Latvijas puses tiks īstenota arī turpmāk. Viņa pauda pārliecību, ka abu valstu attiecības jāstiprina ne tikai divpusēji, bet arī trīs Baltijas valstu un piecu Ziemeļvalstu sadarbības formātā, uzsverot, ka „nelielām valstīm ir vieglāk būt sadzirdētām, ja tās runā vienā balsī”.

Dānijas vēstnieks sveica S.Āboltiņu ar stāšanos jaunajā amatā un apliecināja, ka Dānija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību parlamentārā līmenī, stiprināt ekonomiskās, kultūras un tūrisma saites. Viņš norādīja, ka vēlēšanu rezultāti Latvijā apliecina, ka sabiedrība kopumā ir akceptējusi ekonomisko reformu nepieciešamību un pauž atbalstu iepriekšējās valdības uzsāktajam kursam.

„Mana prioritāte šajā amatā būs parlamenta prestiža atjaunošana Latvijas sabiedrībā,” vēstniekam sacīja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka Saeimas pieņemtajiem lēmumiem ir jābūt saprotamiem, parlamentam jābūt atvērtam un jāstiprina sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām. Kā Saeimas darba šābrīža prioritāti viņa minēja darbu pie 2011. gada valsts budžeta pieņemšanas. Pērs Karlsens informēja, ka Dānijas parlamentā par finansēm atbildīgā komisija nākamā gada sākumā varētu viesoties Latvijā, lai iepazītu mūsu valsts pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā.

S.Āboltiņa arī uzsvēra, ka abām valstīm tradicionāli ir spēcīga sadarbība kultūras jomā, un Latvijā laipni gaidīti arī tūristi no Dānijas, kuriem varētu būt interesanta gan kultūras un arhitektūras ziņā bagātā Rīga, gan mūsu valsts daba un ekotūrisma piedāvājumi. Kā tūrisma galamērķis Rīga īpaši pievilcīga būs 2014. gadā, kad tā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Dānija ir septītais lielākais Latvijas eksporta un trīspadsmitais lielākais importa partneris. Abu valstu savstarpējais tirdzniecības apgrozījums 2010. gada otrajā ceturksnī bija 183 miljoni eiro.

Pērs Karlsens iepriekš bijis Dānijas vēstnieks Krievijā un Lietuvā, strādājis arī vairākos posteņos Dānijas Ārlietu ministrijā un Aizsardzības ministrijā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu