Skip to main content

Aicina sniegt viedokli par vienotu Eiropas līgumtiesību ieviešanu iekšējā tirgū

Ekonomikas ministrija aicina uzņēmumus piedalīties Eiropas Komisijas konsultācijā un sniegt viedokli par Eiropas līgumtiesībām, ko varētu izmatot iekšējā tirgū.Iekšējais tirgus piedāvā lieliskas iespējas pārrobežu tirdzniecībā, kura, kā zināms, palīdz palielināt apgrozījumu un nodarbinātību, kā arī stimulē inovāciju preču un pakalpojumu izstrādē.

Eiropas iekšējā tirgū izmanto dažādus līgumus, kuriem piemēro dažādu valstu atšķirīgās līgumtiesības. Dažādu valstu atšķirīgo līgumtiesību līdzāspastāvēšana var izraisīt papildu izdevumus darījumos, palielināt juridisko nenoteiktību uzņēmumiem un mazināt uzticēšanos no patērētāju puses. Piemēram, 60% uzņēmumu uzskata, ka šie papildu izdevumi atbilstības nodrošināšanai ir ievērojams šķērslis, lai noslēgtu darījumus ar patērētājiem no citām ES valstīm. Pašlaik 75% Eiropas uzņēmumu nenodarbojas ar pārrobežu tirdzniecību, taču 50 % atzīst, ka labprāt to pamēģinātu, ja noteikumi visur būtu vienādi. Tāpēc ir svarīgi atvieglot preču un pakalpojumu pārrobežu apriti iekšējā tirgū.

Eiropas Komisija ir uzsākusi plašu sabiedrisku apspriešanu par problēmām, ar ko saskaras uzņēmumi, un to iespējamajiem risinājumiem. Jūsu atbildes palīdzēs Eiropas Komisijai uzzināt, vai uzņēmumiem ir vajadzīgas īpašas Eiropas līgumtiesības, lai varētu labāk izmantot iekšējā tirgus priekšrocības, un kāda būs šo līgumtiesību ietekme.

Aicinām sniegt savu viedokli un komentārus par nepieciešamajiem pasākumiem vai uzlabojumiem, lai atvieglotu preču un pakalpojumu pārrobežu apriti iekšējā tirgū, reģistrējoties Eiropas Biznesa Testa Panelī

Pēc reģistrācijas Jums tiks nosūtīta anketa ar jautājumiem. Atbilžu sniegšana neaizņems vairāk kā 10 minūtes.

Konsultācija ilgs līdz šī gada 16. decembrim. Savu viedokli par konsultāciju uzņēmumi var izteikt, reģistrējoties tikai Eiropas Biznesa Testa Panelī.

Informācijai: Eiropas Biznesa Testa Panelis ir Eiropas Komisijas konsultāciju instruments, kurā uzņēmumi sniedz tiešas atsauksmes par ES likumdošanas priekšlikumiem vai iniciatīvām, kas var ietekmēt uzņēmējus. Paneļa galvenais uzdevums ir konsultēties ar uzņēmumiem visā Eiropā, nodrošinot to interešu pārstāvību lēmumu pieņemšanas procesā. Lai nodrošinātu apspriežu norises ātrumu un efektivitāti, konsultācijas notiek tikai internetā. Anketas ir ērti lietojamas, un Jūs varēsiet strādāt savā dzimtajā valodā. Par dalību panelī uzņēmumiem nav jāmaksā!

2010. gadā ir veiktas konsultācijas tādos jautājumos kā ES Ceturtās direktīvas par grāmatvedības prasību uzņēmumiem vienkāršošanu, darba laika direktīvas pārskatīšanu, darbaspēka migrāciju, tirdzniecības strīdiem un parādu piedziņu, u.c.

Ekonomikas ministrija aicina piedalīties minētajā konsultācijā ikvienu uzņēmumu – jo tas ir būtisks solis uzņēmējdarbības vides sakārtošanā un vienkāršošanā, kā arī tā ir lieliska iespēja Latvijas uzņēmumiem pārstāvēt savu viedokli arī Eiropas Savienībā.

Vairāk informācijas šeit.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

Dalies ar ziņu