Skip to main content

Aicina uz tikšanos „Pret naidu, par dialogu sabiedrībā”

Pieminot pirms nedēļas, 8. janvārī, Arizonas pavalstī notikušā uzbrukuma upurus, apliecinot solidaritāti ar ASV Kongresa apakšpalātas deputāti Gabrielu Gifordu un apstiprinot deputātu un pilsoņu tiesības un pienākumu uz dialogu, Latvijas Republikas Saeimas deputāte Ilze Viņķele (VIENOTĪBA), sestdien, 15. janvārī plkst. 12:00 rīko tikšanos ar vēlētājiem Rīga, laukumā pie Laimas pulksteņa.

„ASV notikušais noziegums ir uzbrukums demokrātijai un uzskatāms par simbolisku, jo ir noticis, deputātei veicot savu pamatpienākumu – tiekoties ar vēlētājiem,” norāda pasākuma idejas autore I. Viņķele.

„Notikušais liek nopietni izvērtēt politiskās diskusijas ētiskās robežas. Kategoriska neiecietība pret politiskajiem oponentiem saindē atmosfēru sabiedrībā. Tā apgrūtina kopīgam labumam nepieciešamu lēmumu pieņemšanu un rada apstākļus politiski motivētai vardarbībai,” uzsver I. Viņķele, norādot, ka sestdien, 15. janvārī iecerēta tikšanās ar pilsoņiem publiskā telpā – tāda pati, kādu pirms nedēļas – 8. janvārī, rīkoja deputāte Gifordsa. Šādi iecerēts aizsākt regulāras publiskas tikšanās, aicinot Latvijas iedzīvotājus atbalstīt patiesu demokrātiju un izvairīties no neiecietības un naida sabiedrībā un politikā, norāda deputāte.

Iniciatīvu atbalsta un tikšanās piedalīsies arī citi Saeimas deputāti – Arvils Ašeradens, Lolita Čigāne, Rasma Kārkliņa u.c.

Kā zināms, 8. janvārī, tiekoties ar saviem vēlētājiem Arizonas pavalstī Tūsonas pilsētā, tika smagi ievainota ASV Kongresa deputāte Gabriela Gifordsa (Gabrielle Giffords). No noziedznieka lodēm bojā gāja vēl 6 cilvēki.

 

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu