Skip to main content

Aicina Zatleru pievienoties VIENOTĪBAI

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde šodien, 15. jūnijā, izteikusi oficiālu piedāvājumu Valdim Zatleram pievienoties VIENOTĪBAI un kopīgi piedalīties paredzamajās Saeimas ārkārtas vēlēšanās.

Apvienības valde aicina Zatleru pievienoties politiskās partijas VIENOTĪBA dibinātāju kopsapulcei šī gada 6. augustā un kandidēt 11. Saeimas vēlēšanās VIENOTĪBAS sarakstā pirmajā vietā vēlēšanu apgabalā pēc Zatlera izvēles, kā arī pauž gatavību iekļaut VIENOTĪBAS vēlēšanu sarakstos Zatlera ieteiktus kandidātus ar augstu reputāciju un veiktspēju.

Tāpat Zatlers un viņa domubiedri aicināti piedalīties topošās partijas programmas un statūtu izstrādē, kā arī uzņemties kādas no partijas institūcijām vadību vai valdes locekļu amatus.

„Paužot atbalstu oligarhu politiskās ietekmes mazināšanai un piedodot jaunu impulsu diskusijai par jaunas politiskās kultūras nepieciešamību Latvijā, Jūs esat parādījis sevi kā atbildīgu un izlēmīgu politiķi, kura ideāli ir tuvi un saprotami arī mums. Jūsu lēmums par Saeimas atlaišanas ierosināšanu bija drosmīgs un atbalstāms, jo palielina iespēju atjaunot sabiedrības ticību politiskajai varai. Iespējams, Latvijas sabiedrībai vairs nav laika gaidīt uz pārmaiņām pēc četriem gadiem. Pārmaiņas ir nepieciešamas jau šobrīd,” aicinājumā norāda VIENOTĪBAS valde.

VIENOTĪBA arī atsaucas uz prezidenta teikto 2008. gada 17. jūlijā, uzrunājot Saeimas deputātus: „Diemžēl, šobrīd Latvijas politikā vērojama sadalīšanās sīkpartijās ar zemu reitingu sabiedrībā. Tas savukārt ir bīstams process. Latvijas vēsturē jau ir rūgta pieredze, kā daudzu mazu partiju nespēja vienoties valstiskiem mērķiem veicināja demokrātiskas valsts iekārtas sagraušanu.[..] Tikai, iesaistot plašu sabiedrības daļu ar vienotām vērtībām, visā Latvijas teritorijā, partijas spēs pastāvēt ilgtermiņā un izmainīt Latviju uz labu. Tikai strādājot plašā komandā partijas varēs kļūt demokrātiskākas un spēcīgākas.”

VIENOTĪBAS aicinājumu Zatleram šodien tikšanās laikā Rīgas pilī nodos Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu