Skip to main content

Aicinājums piedalīties barikāžu atceres pasākumos

Šogad aprit 20 gadi kopš 1991. gada janvāra notikumiem, kad Latvijas tauta devās uz barikādēm aizstāvēt savu zemi un savas tiesības būt tajā brīviem un veidot brīvu valsti.

Kultūras ministrija aicina visus – gan tos, kas bijuši notikumu līdzdalībnieki vai aculiecinieki, gan tos, kas par to laiku zina tikai pēc nostāstiem – piedalīties 1991. gada barikāžu 20. gadadienas atceres pasākumos, kas norisināsies no 13. līdz 20. janvārim. Pilna pasākumu programma pieejama 1991. gada barikāžu 20. gadadienas atceres pasākumu organizatora, 1991. gada barikāžu muzeja mājas lapā www.barikades.lv.

Atceres pasākumi Rīgā sāksies ceturtdien, 13. janvārī, ar izstādes „Doms. 1991. janvāris” atklāšanu plkst. 15:00 Doma baznīcā, ar fotoizstādes "Tā mēs gājām uz neatkarību" atklāšanu plkst.16:00 Ārlietu ministrijā un atceres ugunskura iedegšanu Zaķusalā plkst. 18:00.

Sestdien, 15. janvārī, plkst. 16:00 barikāžu dalībnieki tiek aicināti uz kopīgu tikšanos Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, lai dalītos atmiņās, nogaršotu barikāžu laika virtuves putru, baudītu atceres koncertu, kurā uzstāsies „Auļi”, „Iļģi”, „Pērkons”, „Skyforger” un citi mākslinieki.

Svētdien, 16. janvārī, interesenti aicināti uz barikāžu muzeju, kur tiks demonstrētas dokumentālās filmas par barikāžu laiku. Plkst. 14:00 notiks atceres pasākumi pie Vecmīlgrāvja tilta.

Visplašākā pasākumu programma paredzēta 20. janvārī, kas savu kulmināciju sasniegs 18:00 Doma laukumā, kad īpašā atceres brīdī tiek aicināta vienoties visa Latvija. Atceres pasākumi noslēgsies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā.

Dalība atceres pasākumos ir bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule
KM sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 29192298
[email protected]

Dalies ar ziņu