Skip to main content

Aicinām aplūkot Alda Feldmaņa gleznu izstādi “Veltījums Jelgavai”

 

Aldis Feldmanis:
"Esmu dzimis 1960. gada 10.martā. Pēc horoskopa esmu ZIVS- radoša personība – gan muzikants, gan mākslinieks.Vidējo izglītību ieguvu Elejā. 1978. gadā iestājos Iekšlietu Ministrijas Ļeņingradas ugunsdzēsības skolā. Pēc tās absolvēšanas, esmu bijis uzticīgs vienai darbavietai – Jelgavā, ugunsdzēsējos. 20 gadus biju ugunsdrošības inspektors. 1999. gadā kļuvu par Jelgavas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komandieri.
Sava dienesta laikā (32 gadi) papildus tiešajiem pienākumiem noformēju dažādus,gan ugunsdzēsēju, gan Iekšlietu Ministrijas gada kalendārus. Zīmēju arī skices dažādām ugunsdzēsēju nozīmītēm un diplomiem.
Sevišķi, lepojos ar manis izstrādātajām skicēm Elejas pagasta un vidusskolas logo,kā arī ar Elejas pagasta atzinības raksta zīmējumu.
Mani pirmie soļi kā zīmētpratējam, saglabājušies mammas dzejoļu kladītēs. Zīmējumiem ir vairāk, kā piecdesmit gadu. Vai šīs prasmes ir iedzimtas no mammas, kura skaisti zīmē, vai Dieva dots talants?…
Nepieciešamība iegūt augstāko izglītību, lika man iesoļot 21. gadsimtā kā LLU, LIF studentam.
Kopš 2010. gada esmu izdienas pensijā un visu savu laiku varu veltīt nodarbēm, kuras sagādā prieku un gandarījumu. Pirms četriem gadiem sāku darboties Jelgavas Tautas gleznošanas studijā pie Ivara Klapera. Piedalos Tautas gleznošanas studijas veidotajās izstādēs Jelgavā un citur Latvijā.
Man patīk zīmēt reālistiskus un atpazīstamus Jelgavas skatus. Esmu iemēģinājis roku arī karikatūru zīmēšanā.
Zināšanas kompozīcijā, veiksmīgi papildināju foto kursos pie Jura Karlinska 2014. gadā ZRKAC.
Otrs mans vaļas prieks un hobijs brīvajā laikā ir saistīts ar bijušo profesiju. Es apkopoju un vācu materiālus par Jelgavas ugunsdzēsēju vēsturi. Tie apskatāmi pirms 10 gadiem, kopā ar domu biedriem izveidotajā Jelgavas ugunsdzēsēju muzejā Dobeles ielā ,16."

Gleznu izstāde „Veltījums Jelgavai” apskatāma no 5. oktobra līdz 8. novembrim

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBAS reģionālais un atvērtais birojs Jelgavā
Tālr.: 20258565, 63024074
E-pasts: [email protected]

 

 

Dalies ar ziņu