Skip to main content

Aicinām balsot par Dārziņu parka nosaukumu

2016. gada 8. novembrī Rīgas domes sēdē tiks izskatīts RD „Vienotības” frakcijas deputātu Olafa Pulka un Nila Josta priekšlikums piešķirt parkam Dārziņu apkaimē „Dārziņu parka” nosaukumu. Priekšlikumu atbalsta arī Dārziņu iedzīvotāju biedrība, jo šis neoficiālais vietvārds jau vairākus gadus tiek izmantots sarunvalodā, apkaimes iedzīvotāji pie tā ir pieraduši, un tas vislabāk atspoguļo gan parka atrašanās vietu, gan būtību.

„Vienotības” deputāti iebilst pret maz zināmā Vladimira Kudojara vārda apstiprināšanu parka nosaukumā. Kā pamatojumu šim nosaukumam “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti min Kudojara ieguldījumu parka uzturēšanā, tomēr „Vienotības” deputāti uzskata, ka tas nav pietiekams iemesls, lai kādu vietvārdu Rīgā veltītu konkrētai personai, un Vladimira Kudojara ieguldījumu var novērtēt, izvietojot parkā piemiņas plāksni ar pateicību māksliniekam.

2. novembra Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē deputāti Olafs Pulks un Nils Josts kopā ar Nacionālās apvienības deputātiem jau balsoja pret Vladimira Kudojara nosaukuma piešķiršanu parkam Dārziņu apkaimē, un ierosināja piešķirt „Dārziņu parka” nosaukumu, tomēr, neskatoties uz vietējo iedzīvotāju protestiem, “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu vairākums nobalsoja par Vladimira Kudojara parka nosaukumu.

“Vienotības” deputāti bija nosūtījuši vēstules Rīgas pilsētas attīstības komitejas deputātiem no “Saskaņas centra” un “Gods kalpot Rīgai” frakcijām un Rīgas Vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisijai, aicinot ņemt vērā iedzīvotāju protestus un izvēlēties “Dārziņu parka” nosaukumu. „Vienotības” deputāti izsaka nožēlu, ka vairākuma deputāti un vietvārdu komisijas pārstāvji nav atbalstījuši sabiedrības viedokli.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcija

Dalies ar ziņu