Skip to main content
Aicinām nekavējoties uzsākt auditu par FKTK lēmumiem attiecībā uz ABLV un nodrošināt maksātnespējas procesu caurspīdīgumu

Aicinām nekavējoties uzsākt auditu par FKTK lēmumiem attiecībā uz ABLV un nodrošināt maksātnespējas procesu caurspīdīgumu

Partija VIENOTĪBA aicina nekavējoties uzsākt starptautisku, padziļinātu auditu par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz “ABLV” banku. Partija uzskata, ka maksātnespējas un likvidācijas procesiem jābūt pēc iespējas caurspīdīgākiem un bez mazākās šaubu ēnas par izvēlētajām administratoru un likvidatoru kandidatūrām. Tāpat ir būtiski jāierobežo maksātnespējas administratoru un likvidatoru atlīdzība par labu kreditoriem.


VIENOTĪBAS valde pilnībā atbalsta partijas valdes priekšsēdētāja vietnieka, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Ainara Latkovska publiski pausto aicinājumu veikt starptautisku un padziļinātu FKTK lēmumu auditu.


VIENOTĪBA uzsver, ka visām atbildīgajām iestādēm jānodrošina maksātnespējas likvidācijas procesu maksimāls caurspīdīgums, nepieļaujot jebkādu šaubu ēnu parādīšanos par izvēlētajiem maksātnespējas administratoriem vai likvidatoriem vai viņu izvēles procedūrām. Tāpat partija uzskata, ka maksātnespējas administratoru un likvidatoru atlīdzības līmeni nepieciešams būtiski ierobežot par labu kreditoru interesēm.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu