Skip to main content

Aicinām sakārtot budžeta pieņemšanas procesu un skaidrošanu sabiedrībai

Partijas VIENOTĪBA valde aicina Ministru prezidentu Māri Kučinski un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu sakārtot un pilnveidot Valsts budžeta pieņemšanas procesu un komunikāciju, padarot to sabiedrībai saprotamāku. Diemžēl veids, kā tika pieņemts 2017.gada Valsts budžets, raisījis asu sabiedrības neapmierinātību un pārmetumus, norāda VIENOTĪBA.

VIENOTĪBAS politiķi šodien koalīcijas Sadarbības padomes sēdē rosinās uzsākt diskusiju par budžeta pieņemšanas procesa kvalitātes uzlabošanas pasākumiem, aicinot premjeru un par budžeta izstrādi un pieņemšanu atbildīgo finanšu ministri piedāvāt plānu, kā pilnveidot budžeta pieņemšanas procesu, padarot to kvalitatīvāku, caurskatāmāku un sabiedrībai saprotamāku.

Aktuāls ir gan budžetu pavadošo likumprojektu kvalitātes, gan Saeimas deputātu iesniegto budžeta priekšlikumu fiskālā apjoma jautājums. Tāpat budžeta pieņemšanas procesā iztrūkusi kvalitatīva un pārdomāta komunikācija, kā rezultātā vairākas budžetā ietvertās izmaiņas nav pietiekami, savlaicīgi un kvalitatīvi izskaidrotas, radot sabiedrībā papildu spriedzi un neizpratni.

Valsts budžeta izstrādāšana un iesniegšana Saeimā ir viens no valdības nozīmīgākajiem uzdevumiem. Parlamenta atbalsts Ministru kabineta izstrādātajam valsts budžeta projektam ir apliecinājums valdības rīcībspējai.

Dalies ar ziņu