Skip to main content

Aicinām uz mākslinieces Indras Grasbergas gleznu izstādes “Pavasara Vēsma” atklāšanu

11. janvārī, pulksten 16.00
aicinām sajust nelielu saules pieskārienu
mākslinieces Indras Grasbergas gleznu izstādes ”Pavasara Vēsma” atklāšanā!

“Es, Indra Grasberga, esmu dzimusi Saldū, 1942. gada decembrī. Mīlestību uz dažādiem mākslas veidiem esmu mantojusi no saviem vecākiem. Jaunībā aizrāvos ar dejošanu, bet pirmās iemaņas glezniecībā ieguvu no mākslinieka Kārļa Taubes. 1965. gadā sāku dzīvot Jelgavā un strādāt par medicīnas māsu. Paralēli darbam dejoju tautas deju ansamblī “Jaunība” , vēlāk dziedāju korī “Zemgale”. Dzīvojot ļoti līdzās Jelgavas māksliniekiem, radās arvien lielāka vēlēšanās nopietni nodarboties ar šo mākslas veidu. 1976. gadā mākslinieku A. un Dz. Zvejnieku mudināta, sāku nodarboties ar akvareļglezniecību. Mans lielākais skolotājs šajā jomā bija mākslinieks Visvaldis Garokalns. Vēlākos gados strādāju ari citās tehnikās. Vasarās piedalījos gleznošanas plenēros kopā ar Rīgas studiju “Umbra”, ko vadīja māksliniece Māra Zītare. Paldies viņai par šīm vasarām. Līdz šai dienai esmu pateicīga māksliniekam Ivaram Klaperim par konsultācijām un atbalstu. Manā dzīvē medicīna un māksla ir pilnīgi apvienojušās. No 2001. gada strādāju par mākslas terapijas pasniedzēju slimnīcā “Ģintermuiža”. Vasarās piedalos Mākslas terapijas asociācijas rīkotajos kongresos un vasaras skolās, ko vada pasniedzēji no Anglijas, Šveices un Austrijas.
Man ir bijušas piecas personālizstādes. Pēdējā izstādē bija skarta ļoti nopietna tēma – cilvēku problēmas, tāpēc šoreiz gribēju izdarīt gluži pretēju – vieglu un pavasarīgu. Es ļāvos mirkļa emocijām, nepievēršot uzmanību vai darbs izveidojās reāls vai nē. Man patīk mākslā pārsteigumi, nejaušības un vieglums. Par spīti visam notiekošajiem, vēlu Jums jauku un saulainu pavasari, vasaru, rudeni un ziemu!
Mīlestībā, Indra Grasberga”

P.S. Tikai neaizmirsti savu dalību izstādes atklāšanā pieteikt zvanot pa tālr.: 20258565 vai rakstot e-pastā [email protected]

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA
Jelgavas atvērtais birojs
Lielā iela 13,
Jelgava, LV 3001
 

Dalies ar ziņu