Skip to main content

Aizdomas, ka RD īpašumu iegādājas fiktīva persona

Rīgas domes (RD) tikko pārdoto īpašumu Grēcinieku ielā 34 par 2.2 miljoniem latu iegādājusies kompānija, kas reģistrēta uz kāda 1929. gadā dzimuša kunga vārda, kuram pašam pieder vien mazs dzīvoklītis Vecmīlgrāvī. Tikmēr uzņēmēji pastiprināti iebilst pret notikušās izsoles noteikto ierobežojumu, kas darījumam aizliedza piesaistīt kredītiestādes līdzekļus. Partijas VIENOTĪBA RD frakcijas deputāti pieprasa RD vadībai anulēt izsoles rezultātus.

VIENOTĪBA jau iepriekš norādījusi uz nepilnībām kārtībā, kā RD veic tai piederošo īpašumu pārdošanu. Jaunākā informācija apliecina, ka tā nenodrošina labāko rezultātu pilsētas interesēs. Par jauno Grēcinieku ielas 34 īpašnieku, iztērējot 2.2 miljonus latu, kļuvusi firma „Doreks”, kas pieder kādam 84 gadus vecam kungam. Saskaņā ar Lursoft pieejamo informāciju, kompānijas darbības nozare ir datortehnikas un biroja tehnikas apkalpošana, uzņēmuma apgrozījums 2011. gadā bijis nepilni 3000 latu, savukārt zaudējumi sasnieguši gandrīz 40 000 latu.

“Tas, ka neliela firmiņa ar pāris tūkstošu apgrozījumu nopērk miljonus vērtu īpašumu, rada vairākus jautājumus: pirmkārt, vai „Doreks” darbojas kāda cita vārdā, otrkārt, vai šī nav speciāli radīta shēma, lai jau iepriekš zināmam pircējam, ierobežojot konkurentus, būtu iespēja tikt pie vērtīga pašvaldības īpašuma. Šis darījums demonstrē Ušakova vadītās RD stilu, kam maz sakara ar rūpēm par rīdzinieku interesēm,” norāda VIENOTĪBAS Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Savukārt prasību, ka izsoles dalībniekam jāspēj ieguldīt savi līdzekļi īpašuma iegādei, kura sākotnējā izsoles cena bija noteikta 2.078 miljonu latu apjomā, VIENOTĪBA uzskata par nepamatotu izsoles pretendentu ierobežojumu.

“RD ar savu absurdo kritēriju samazināja izredzes īpašumu pārdot par maksimāli labāko un pilsētai izdevīgāko cenu. Daudzi uzņēmēji pamatoti izsaka iebildes, uzsverot, ka šādam darījumam nepieciešamie līdzekļi skaidrā naudā ir retajam, līdz ar to atļauja piesaistīt kredītiestādi būtu bijusi pilnībā saprotama. Ja RD vadība ar izsoli gribēja glābt pilsētas budžetu, kuru paši ir izsaimniekojuši, tad visi fakti liecina par pretējo – izsole nav organizēta tā, lai pilsēta gūtu iespējami lielāku labumu,” norāda Ēlerte.

Ņemot vērā nepilnības Grēcinieku ielas 34 nama izsoles noteiktajos atlases kritērijos, kā arī šaubas par izsoles rezultātu, VIENOTĪBA RD vadībai pieprasīs izsoli anulēt.

Jāatgādina, ka šis nav pirmais gadījums, kad RD vieglprātīgi un necaurskatāmi rīkojas ar sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. VIENOTĪBA jau iepriekš konstatējusi, ka īpašums Vienības gatvē 13, kuru RD par nepamatoti zemu cenu – 77 000 latu – pārdeva janvārī, šobrīd tiek pārdots par trīs reizes dārgāku cenu. Tas radījis aizdomas, ka domes vadībai pietuvinātas personas ir ieinteresētas pašvaldības īpašumu nonākšanai spekulantu rokās.

Dalies ar ziņu