Skip to main content

Aizsardzības ministrs kopā ar „ēnām” apmeklēs Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonu

13. februārī aizsardzības ministru Arti Pabriku ēnos pieci skolēni, kuri izrādījuši interesi par aizsardzības jomu un tās aktualitātēm Latvijā un pasaulē, kā arī par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos un darbu ministrijā.

„Ēnas” iepazīsies ar aizsardzības ministra, Ministra biroja un Ministru kabineta darbu, uzzinās vairāk arī par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Vizītē ministru pavadīs 5 „ēnas” – Marija Šumilo no Rīgas 33. vidusskolas, Jānis Roberts Krišjānis no Limbažu 3. vidusskolas, Jeļizaveta Aleksandrova no Rīgas 71. vidusskolas, Katrīne Krūmiņa no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Laura Kadile no Jelgavas Valsts ģimnāzijas.

Pēcpusdienā ministrs kopā ar skolēniem dosies uz Mārupes novadu, kur viesosies Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā. Viņiem pievienosies arī Rekrutēšanas un Jaunsardzes (RJC) centra „ēnas”.

Ar RJC darbu šogad iepazīsies sešas „ēnas” – Jaunsargu pašpārvaldes vadītājs Pauls Maurers, pašpārvaldes vadītāja vietnieks izglītības nozarē Juris Jēkabs Tomašūns, pašpārvaldes vadītāja vietnieks sabiedrisko attiecību un kultūras nozarē Jānis Sarmis Bajinskis, Sandra Bērziņa un Inga Bērziņa no 209. Limbažu jaunsargu vienības, kā arī Kārlis Černajs no 508. Bauskas jaunsargu vienības.

Jaunsargi tiksies ar RJC vadību, iepazīsies ar iestādes funkcijām un uzdevumiem, piedalīsies sanāksmēs. Viņi uzzinās vairāk par Jaunsardzes departamenta darbu, kā arī par iespējām uzsākt militāro dienestu, iepazīsies ar žurnāla „Tēvijas Sargs” un raidījuma „Laiks vīriem?” tapšanu.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu