Skip to main content

Aizsardzības ministrs piedalīsies Lenarta Meri konferencē Tallinā

Rīt, 14. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Lenarta Meri(Lennart Meri) konferencē Tallinā, Igaunijā, kurā pārrunās aktuālos ārpolitikas un drošības politikas jautājumus.

Aizsardzības ministrs piedalīsies paneļadiskusijā par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību drošības jomā, veltot uzmanību sadarbības nozīmei NATO ietvaros. (Panelis „Nordic-Baltic Security Co-operation: Supplementing or Supplanting NATO?”) A.Pabriks īpašu vērību pievērsīs jautājumiem par ekonomiskās krīzes un šī brīža izaicinājumu ietekmi Baltijas jūras reģionā.

Šogad konferencē galvenā uzmanība tiks pievērsta tādiem jautājumiem kā Eiropas vērtībās balstītas ārpolitikas perspektīvas, Eiropas kaimiņvalstu nākotne, Tuvie Austrumi, transatlantiskā sadarbība, eiro zonas ekonomika, kā arī Krievija. Tiks aplūkoti arī jautājumi par Arktikas drošību, netradicionālajiem enerģijas avotiem un kiberdrošību.

Lenarta Meri konference, kas norisinās no 13. – 15. maijam, ir starptautisks diskusiju forums par aktuāliem globāliem ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem. Konferenci organizē Starptautiskais aizsardzības studiju centrs un Lenarta Meri Eiropas fonds. Konferences dalībnieku vidū ir augsta līmeņa amatpersonas, diplomāti, akadēmiķi, nevalstisko organizāciju un masu mediju pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu