Skip to main content

Aizsardzības ministrs seminārā aicina uzņēmējus izvērtēt ekonomiskās intereses Lībijā

2011. gada 9. septembrī norisinājās praktiskais seminārs Latvijas uzņēmumiem par iepirkumiem aizsardzības nozarē, kur savā pieredzē dalījās uzņēmēji par sadarbību ar NATO un bruņotajiem spēkiem, kā arī tika sniegta informācija par aktualitātēm stratēģisko preču apritē un plānotajiem iepirkumiem aizsardzības nozarē.

Atklājot semināru, aizsardzības ministrs Artis Pabriks aicināja uzņēmējus informēt par savām ekonomiskajām interesēm Lībijā, jo tādejādi ir iespēja izvērtēt, cik daudz Latvijai ir jāiesaistās šī konflikta risināšanā. „Sistēmas demokratizācija Lībijā visticamāk pavērs jaunas tirgus iespējas arī Latvijas uzņēmējiem, tāpēc mums ir svarīgi zināt, cik liels atbalsts uzņēmējiem ir nepieciešams,” norādīja A. Pabriks.

Tāpat viņš aicināja uzņēmējus apsvērt biznesa iespēja Afganistānā: „Lai gan bīstamība šajā valstī ir paaugstināta, tomēr jau šobrīd valstī notiek dažādi valsts atjaunošanas projekti, kas paver iespējas būvniekiem, pārtikas ražotājiem un citās nozarēs strādājošiem uzņēmumiem. Jau vairākas valstis ir veiksmīgi uzsākušas cīņu par šo tirgu. Kamēr Latvijas karavīri ir Afganistānā, varam sniegt gan informatīvu, gan praktisku atbalstu.”

Uzrunājot uzņēmējus, ministrs arī informēja par praktiskajiem ieguvumiem, ko uzņēmējiem sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā un NATO, kas paver plašākas iespējas iesaistīties arī dažādos starptautiskos projektos. Ministrs izteica īpašu pateicību uzņēmējiem, kas atbalsta starptautisko operāciju veterānus, paredzot tiem īpašus piedāvājumus, un mudināja arī pārējos uzņēmējus izvērtēt iespējas sniegt līdzīgu atbalstu.

Aizsardzības ministrija regulāri rīko līdzīgus seminārus par aizsardzības nozares iepirkumiem, lai pēc iespējas plašāk informētu uzņēmējus par aktualitātēm, tādejādi veidojot dialogu starp uzņēmējiem un aizsardzības nozares amatpersonām.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335254, +371 29211247
[email protected]

 

Dalies ar ziņu