Skip to main content

Aizsardzības nozares amatpersonas izsaka līdzjūtību Igaunijas tautai un karavīriem

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube ir izteikuši visdziļāko līdzjūtību aizsardzības ministram Martam Lāram, Aizsardzības spēku komandierim ģenerālim Antam Lāneotam, karavīriem un Afganistānā kritušā karavīra tuviniekiem sakarā ar Igaunijas tautas smago zaudējumu.

„Noliecam galvu sērās par dienesta pienākumu pildīšanas laikā kritušo karavīru un esam kopā ar viņa piederīgajiem un visu Igaunijas tautu. Tuva cilvēka zaudēšana mums ir vissmagākais likteņa sniegtais pārbaudījums, un tikai laiks var dziedēt mūsu bēdas. Piemiņu par viņu glabās ne tikai tuvinieki un draugi, bet ikviens, kurš iestājas par mieru, drošību un brīvību,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

"Lai gan Latvijas un Igaunijas karavīri izvietoti dažādās Afganistānas provincēs, mums ir kopīgs mērķis – lai šajā valstī valdītu miers. Tāpēc katra karavīra zaudējums starptautiskā operācijā ir zaudējums ne tikai karavīra dzimtenei, bet arī visām sabiedrotajām un partnervalstīm. Mēs, mazās valstis, kas līdzās lielajām valstīm pilnvērtīgi iesaistāmies miera uzturēšanas operācijā Afganistānā, zinām, cik augsta cena jāmaksā par mūsu drošību," Latvijas karavīru vārdā izsakot līdzjūtību Igaunijas kolēģiem, uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

Aizsardzības nozares amatpersonas vēl ātrāku izveseļošanos Afganistānā ievainojums guvušajiem Igaunijas karavīriem.

Šodien, veicot dienesta pienākumus, Helmandas provincē Afganistānā krita Igaunijas karavīrs, bet vēl trīs karavīri guva ievainojumus.

Informāciju sagatavojusi:
Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa

 

Dalies ar ziņu