Skip to main content

Aizvadīta VJO Reģionālā konference Jūrmalā

Š.g. 9. un 10. jūnijā norisinājās jau otrā šī gada Vienotības jaunatnes organizācijas (turpmāk – VJO) reģionālā konference. Rīkotāji, Jūrmalas nodaļa, parūpējās par viesmīlīgām telpām Lielupes krastos un saulainiem laikapstākļiem abu dienu garumā, lai Rīgas, Rēzeknes, Bauskas, Liepājas, Jelgavas un Jūrmalas nodaļu jaunieši varētu diskutēt par izvēlēto tematu – „Pašvaldību vēlēšanas – jauniešu iespēja”.

Konferences ievadā uzstājās Eiropas Parlamenta deputāte prof. Inese Vaidere, ļaujot ieskatīties viņas ikdienā – sākot ar agro celšanos, lai lidotu uz darbu Briselē, beidzot ar specifikām, strādājot darba grupās. Tāpat ar jauniešiem veidojās interesanta diskusija par tematu „Kā attīstīt Latvijas reģionus?”.

Turpinājumā uz paneļveida diskusiju tika aicināti Saeimas deputāts Edvards Smiltēns un aktīvs Vienotības biedrs un jauniešu atbalstītājs Rolands Irklis. Jaunieši uzzināja daudz jauna par abu ikdienu, politisko karjeru, ikdienas aktivitātēm, kā arī uzklausīja domas, ko un kā jauniešiem būtu jādara, lai gūtu panākumus politikā.

Pirmās daļas nobeigumā jauniešus ieradās sveikt Jūrmalas pilsētas domes deputāte un jauniešu atbalstītāja Iveta Blaua. Pēc gardām pusdienām un enerģijas uzkrāšanas, sākās aktīvais darbs – jaunieši dalījās darba grupās, lai izstrādātu idejas gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Pirmajā darba grupā strādāja tie, kuri plāno kandidēt. Smeļoties idejas no grupas vadītājiem Rolanda Irkļa un Vienotība Jūrmalas nodaļas vadītājas Jolantas Eihentāles, jaunieši izstrādāja saīsinātu partijas programmu dažādās jomās.

Otrajā darba grupā piedalījās jaunieši, kuri labprāt iesaistītos kampaņas procesā. Grupas vadītāju, Edvarda Smiltēna un Jūrmalas nodaļas aktīvas biedres un jauniešu nodaļas dibinātājas Karīnas Palkovas, iedvesmoti, jaunieši izveidoja plānoto aktivitāšu sarakstu, kā arī izstrādāja kritērijus, kā izvēlēties un veidot labākos kandidātus. Tāpat grupa uzskata, ka kandidātiem ir nepieciešami palīgi, kuri veicinātu to atpazīstamību un ideju realizāciju.

Savukārt trešajā darba grupā, VJO avīzes redaktores Ievas Pastares vadībā, dalībnieki sāka veidot pamatus partijas reklāmas kampaņas video, kas VJO rindām piesaistītu jaunus biedrus un jauniešus padarītu par potencionālajiem partijas balsotājiem.

Analizējot paveikto, varam teikt, ka esam uz pareizā ceļa un jāsāk nopietni strādāt, lai realizētu savas idejas un mūsu reģionus padarītu par jaunatnei draudzīgām vietām.

Garās darba dienas noslēgumā konferenci apmeklēja Ministru prezidenta biroja pārstāve Sarmīte Ēlerte, ar kuru jauniešiem izvērtās diskusija par reģionu attīstību un veiksmīgu kandidēšanu vēlēšanās. Lai gan reģioni ir dažādi, bijusī kultūras ministre uzsvēra, ka jauniešiem ir sevi jāpierāda, vienam otram jāpalīdz un ar aktīvu darbu un gribēšanu mums viss izdosies.

Pēc vakariņām un improvizācijas teātra uzveduma noskatīšanās, jaunieši varēja rezumēt dienas garumā paveikto.

Otrās dienas ievadā jaunieši laiku velti netērēja – dalība Jūrmalas Aizsardzības biedrības rīkotajā piketa akcijā kopā ar mūziķiem parādīja mūsu attieksmi – arī mēs esam pret kāpu zonas apbūvi un priežu izciršanu. Jūrmalas burvību ir jāsaglabā! Pēc labi padarīta darbiņa jāseko labai atpūtai, nolēma jaunieši, un devās uz saulaino Dubultu pludmali, lai kopīgā volejbola spēlē atzīmētu nu jau aizvadīto reģionālo konferenci.

VJO un Jūrmalas reģionālā nodaļa par konferences atbalstu saka paldies Jūrmalas nodaļas biedriem Ivetai Blauai, Kasparam Ceriņam, Kasparam Bogomolam, Kasparam Drubazam, Jurim Iļjenkovam, Karīnai Palkovai, Jolantai Eihentālei, Vilāram Freimanim, Gintam Sūnam, EP deputātei Inesei Vaiderei, Vienotība ģenerālsekretāram Artim Kamparam, kempingam „Jūrmala” un visiem reģionu dalībniekiem, kā arī konferences viesiem! Jūsu Jūrmalas nodaļa.

Informāciju sagatavoja:
Kristians Avotiņš
VJO valdes loceklis
Jūrmalas nodaļas vadītājs     

Dalies ar ziņu