Skip to main content

Ar sabiedriskajām organizācijām jāveido aktīvāka sadarbība ES jautājumos

Saeimas Eiropas lietu komisija vēlas veidot aktīvāku sadarbību ar sabiedriskajām organizācijām par aktuāliem Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības jautājumiem. Tādēļ komisija lūgs ministrijas iepazīstināt Saeimas deputātus ar sabiedrisko organizāciju atzinumiem par Latvijas nacionālajām pozīcijām uz ES ministru padomēm. To otrdien, 30. novembrī, tiekoties ar sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis.

Iespējas veicināt aktīvāku sabiedrisko organizāciju līdzdalību ES jautājumu izskatīšanā komisijas priekšsēdētājs šodien pārrunāja ar Eiropas Kustības Latvijā vadītāju Andri Gobiņu un Sabiedriskās politikas centra Providus pārstāvi Daci Akuli. Puses bija vienisprātis, ka sabiedrisko organizāciju pārstāvju plašāka iesaistīšana ES lēmumu pieņemšanas procesā veicinās šo lēmumu kvalitāti, kas ir visas sabiedrības interesēs.

Savukārt, informējot sabiedrisko organizāciju pārstāvjus par komisijas darba prioritātēm, I.Lieģis īpaši akcentēja ES struktūrfondu līdzekļu izmantošanas uzraudzību, enerģētikas politiku un ES lauksaimniecības tiešmaksājumu izlīdzināšanu.


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu